Tsahkna tahab riigifirmadest riigikogulased tagasi kutsuda

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna tegi rahandusministri ülesannetes tegutsedes ettepaneku kutsuda seitse reformierakondlasest riigikogu liiget tagasi kokku seitsme riigifirma nõukogust ning kutsus AS-i Eesti Loto nõukogust ka tagasi Laine Randjärve.

Pilt: Scanpix

Tsahkna tahab riigifirmadest riigikogulased tagasi kutsuda

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna tegi rahandusministri ülesannetes tegutsedes ettepaneku kutsuda seitse reformierakondlasest riigikogu liiget tagasi kokku seitsme riigifirma nõukogust ning kutsus AS-i Eesti Loto nõukogust ka tagasi Laine Randjärve.

Rahandusministeeriumi valitsemisalast kutsus Tsahkna tagasi AS-i Eesti Loto nõukogu liikme Laine Randjärve.

Lisaks tegi IRL-i esimees valitsevatele ministritele ettepaneku kutsuda tagasi AS-i Liinirongid nõukogust Remo Holsmer ja Toomas Kivimägi, AS-i Eesti Loots nõukogust Valdo Randpere, AS-i EVR Cargo nõukogust Peep Aru ja AS- Eesti Teed nõukogust Meelis Mälberg.

Ka tegi Tsahkna ettepaneku kutsuda OÜ Eesti Keskkonnauuringute Keskuse nõukogust tagasi Kalle Palling, SA Tallinna Tehnoloogiapark Tehnopol nõukogust Laine Randjärv

Tava kohaselt teeb rahandusminister ettepaneku nimetada ametisse nõukogu liikmed mitme riigiettevõtte puhul, mis otseselt tema valitsemisalas ei ole. Otsuse tagasi kutsumise kohta saab siiski teha antud valdkonna eest vastutav minister, nii et näiteks Aru tagasi kutsumise EVR Cargo nõukogust peab kinnitama majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

"Seoses õiguskantsleri seisukohaga, et riigikogu liikmete riigi äriühingute nõukogudesse kuulumine ja vastutava ministri poolt nende nimetamine ei ole kooskõlas põhiseadusega, kutsusin rahandusministri ülesannetes tegutsedes riigi äriühingute ja sihtasutuste nõukogudest tagasi riigikogu liikmed ja tegin ettepaneku tagasikutsumiseks nende riigikogu liikmete osas, kelle nimetamise õigus on seadusest tulenevalt rahandusministril," ütles Tsahkna Postimehele.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on ta teinud erakonna teistele ministritele ettepaneku kutsuda nende haldusalade riigiasutuste ja -firmade nõukogudest riigikogu liikmed tagasi.

Keskkonnaminister Marko Pomerants kutsus riigikogu liikme Kalle Pallingu tagasi keskkonnauuringute keskuse nõukogust.

"Seoses õiguskantsleri seisukohaga, et riigikogu liikmete riigi äriühingute nõukogudesse kuulumine ja vastutava ministri poolt nende nimetamine ei ole kooskõlas põhiseadusega, kutsusin OÜ Eesti Keskkonnauuringute Keskuse nõukogu liikme kohalt tagasi riigikogu liikme Kalle Pallingu. Nõukogu jätkab esialgu neljaliikmelisena," teatas Pomerants keskkonnaministeeriumi pressiesindaja vahendusel BNS-ile.

Reedel otsustasid Eesti Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ja Isamaa ja Respublica Liit (IRL) kutsuda tagasi enda ministrite haldusala riigiasutuste ja -firmade parlamendi liikmetest nõukogude liikmed.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna tegi rahandusministri ülesannetes tegutsedes ettepaneku kutsuda seitse reformierakondlasest riigikogu liiget tagasi kokku seitsme riigifirma nõukogust ning kutsus AS-i Eesti Loto nõukogust ka tagasi Laine Randjärve.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski allkirjastas otsuse, millega kutsutakse tagasi Viljandi Haigla nõukogu liikme parlamendisaadiku Peep Aru.

Laadimine...Laadimine...