TTÜ tahab Robotexist kujundada Euroopa suurima robotivõistluse

Võistlejad alustasid registreerumist tänavusele Robotexile, millest peakorraldaja Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) tahab tulevikus kujundada Euroopa suurimat robotitevahelist mõõduvõtmist.

Pilt: Scanpix
Haridus Tallinn

TTÜ tahab Robotexist kujundada Euroopa suurima robotivõistluse

Võistlejad alustasid registreerumist tänavusele Robotexile, millest peakorraldaja Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) tahab tulevikus kujundada Euroopa suurimat robotitevahelist mõõduvõtmist.

Robotexi 2015 projektijuhi ja TTÜ mehaanikateaduskonna doktorandi Marti Araku sõnul toimub võitlus sel aastal kolmel päeval ning võistlusalade arv on kasvanud 12-lt 17-le. "Ootame tänavusele Robotexile 1200 võistlejat 500 robotiga ning 15 000 pealtvaatajat," rääkis Arak. "See tähendab Põhja-Euroopa suurimat robotivõistlust, kuid aastaks 2020 on meie eesmärk kasvada Euroopa suurimaks mõõduvõtmiseks sel alal."

Tänavusel Robotexil on esimest korda kavas freestyle, linna läbimine, mikrosumo, joonejärgimine takistusega ja veeralli, neist kolm viimast üldse esmakordselt Eestis. Veeralli on oma olemuselt sarnane robotikrossile (Folkrace), kuid võistlus toimub vees, mis eeldab uut tüüpi robotite ehitamist. Joonejärgimine takistusega on võistlus, kus tavapärasele joonejärgimise rajale on paigutatud erineva pikkusega katkestusi, mõned seinad, kiiged, mägi ja rajasõlm. Linna läbimisel tuleb robotil jälgida valgusfoore ja liiklusmärke ning parkida parkimiskohale. Mikrosumos osalevad väikseimad võistlusrobotid, mille mass on kuni 100 grammi ning mõõtmed maksimaalselt 5 sentimeetrit. Freestyle´i võistlusreegliteks on, et reegleid ei ole: hinnatakse robotiehitajate loovust ja innovaatilisust.

Muudetud on ka suurima auhinnafondiga ICD Grand Challange’i võistlusülesannet, kus tuleb asuda päästemissioonile ning toimetada 30 sekundi jooksul viis hädalist uppuvalt laevalt läbi takistuste kodualale.

Tänavusele Robotexile saab võistlejaks registreerida veebilehel www.robotex.ee kuni 1. novembrini ning see on robotiehitajatele tasuta. Järjekorras 15. Robotex toimub sel aastal 4.-6. detsembrini TTÜ Spordihoones.

Robotexi korraldab Tallinna Tehnikaülikool koostöös Tartu Ülikooli ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega.

Robotex 2015 kuldsponsorid on ICD Industries ja Technobalt Group.

Robotex 2015 suursponsorid on: Stoneridge, iRobot, Ensto, Tehnikarent, Oomipood, Festo, Interflux Eesti, Microsoft, Finest Steel, Ldiamon, Klotsipood ja Duroc Machine Tool.

Robotex 2015 partnerid on: Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Teadusagentuur, EAS-Euroopa Sotsiaalfond, TTÜ mehaanikateaduskond, TTÜ üliõpilasesindus, TTÜ infotehnoloogia teaduskond, TTÜ keemia- ja materjalitehnoloogia teaduskond, TTÜ matemaatika-loodusteaduskond, MTÜ Robootika, Eesti Elektroonikatööstuse Liit,, TTÜ Robotiklubi, TTÜ mehaanikateaduskonna üliõpilasnõukogu, Baltic Robot Sumo, Eesti Masinatöötuse Liit, Tallinna Ettevõtlusamet ja M.A. Grupp.

Robotex 2015 sponsorid on: Tehnopol, Proekspert, Eesti Elecster, Toftan, Harju Elekter, 3K Group, Artec Design, Zone.ee, Metec, AS Baltflex, ELFA Distrelec, AS Metaprint, Hoiame Kokku Grupp, PKC Group, Televisioonimeedia, Megazone, Baltic Steel Center, ITT Group, Helmes, Techgroup, Robomiku, STV, Kuulsaal, Flir, Abplanalp Estee, Perel Eesti, YE International, Arrow Electronics Eesti, ETS Nord, Shaperize, Airborne Mechatronics ja Horisont.

Robotex 2015 toetajad on: Balsnack, Merinvest, Elme Messer Gaas, OSHINO Electronics Estonia, Rantelon, Energiasääst.ee, Koopia Niini & Rauam, Auto Metall EST AS, Zelluloosi Spordiklubi, eKool, Energia Avastuskeskus, Parimpidu.ee, Red Bull, I&T Metall, E-Service, Tere, Zoo Seikluspark, AS Vendomar, PrintStart, Skypark, Academic Hostel, Atemix Tööstus-automaatika, Eesti Mööblitootjate Liit, Eliko ja Rekato.

Eelmise aasta Robotexil osales 882 robotiehitajat 367 robotiga, kes võtsid mõõtu 12 alal. Enim robotiehitajaid oli Eestist, kuid võistlejad oli ka Lätist, Leedust, Tšehhist, Poolast, Soomest, Venemaalt, Iraanist ja Peruust. Pealtvaatajate arv küündis kahel võistluspäeval kokku 11 000-ni.

Laadimine...Laadimine...