TTÜ tudengid hakkavad saama erialastipendiumi

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) 47 õppekava parimad tudengid hakkavad alates sügisest saama 160-eurost erialastipendiumi.

Pilt: Scanpix
Haridus

TTÜ tudengid hakkavad saama erialastipendiumi

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) 47 õppekava parimad tudengid hakkavad alates sügisest saama 160-eurost erialastipendiumi.

TTÜ õppeprorektori Jakob Kübarsepa sõnul suunavad riiklikud erialastipendiumid noori õppima erialasid, mille lõpetanute järele on Eestis suur nõudlus. "Nende alade vilistlastel on suurepärased väljavaated leida endale hea töökoht ning teenida juba ülikooli lõpetamise järel vähemalt Eesti keskmist palka," vahendas TTÜ kommunikatsioonitalitus Kübarsepa sõnu BNS-ile.

160-eurost erialastipendiumi saavad täiskoormusega üliõpilased taotleda viieks õppekuuks kaks korda õppeaastas – septembris ja veebruaris. Stipendiume hakatakse määrama üliõpilaste õpitulemuste alusel. Esimese semestri üliõpilastele määratakse sügissemestril erialastipendium ülikooli kandideerimise paremusjärjestuse alusel. Erialastipendiume annab välja SA Archimedes programmi Primus kaudu.

Lisaks erialastipendiumitele annab igal aastal kümneid stipendiume välja ka TTÜ Arengufond, mis on oma tegutsemisaja jooksul toetanud tudengeid ühtekokku 1,6 miljoni euroga. Samuti saavad üliõpilased taotleda vajaduspõhist õppetoetust, erinevate koostöölepingute raames makstavad stipendiume ning riiklikke tulemusstipendiume juhul, kui nad täidavad õppekava täies mahus.

Erialastipendiumi saavad taotleda pooled keskkonnatehnika, hoonete energiatõhususe, rakendusinfotehnoloogia, informaatika, e-riigi tehnoloogiate ja teenuste, mehhatroonika, tervishoiutehnoloogia, biomeditsiinitehnika ja meditsiinifüüsika, puidu- ja plastitehnoloogia, puidu- ja tekstiilitehnoloogia, disaini ja tootearenduse, jätkusuutliku energeetika materjalide ja protsesside, hajaenergeetika, elektroonika ja telekommunikatsiooni ning integreeritud tehnoloogiate eriala üliõpilased.

Erialastipendiumi makstakse ka 30 protsendile rakenduskeemia ja biotehnoloogia, tehnilise füüsika, äriinfotehnoloogia, arvutisüsteemide, kütustetehnoloogia, toidutehnika ja tootearenduse, elektroonika ja kommunikatsiooni, kütustekeemia ja tehnoloogia, tootearenduse ja tootmistehnika, tootmise automatiseerimise, hoonete ehituse, elektrotehnika, energiatehnika, elektroenergeetika, soojusenergeetika, informaatika, küberkaitse, geenitehnoloogia, maateaduste ja geotehnoloogia ning meretehnika ja väikelaevaehituse eriala üliõpilastele.

TTÜ võtab sel aastal vastu ligikaudu 4000 uut üliõpilast 104-le erialale. Nii TTÜ-s kui ka kõigis selle kolledžites ja sisseastumise infosüsteemis SAIS saab avaldusi esitada kuni 3. juuli kella 15ni.

1918. aastal asutatud TTÜ on Eesti ainus tehnoloogiaülikool. Ülikoolis on üle 13 000 üliõpilase, ligikaudu 700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 65 000-ni. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Lisaks kaheksale teaduskonnale asuvad siin IT Kolledž ja Tallinna teaduspark, mis koondab üle 150 kõrgtehnoloogia ettevõtte. TTÜ-l on eraldiseisvad kolledžid Kuressaares, Tartus, Kohtla-Järvel ja Tallinnas. Ülikooli uusimaks kolledžiks on Eesti Mereakadeemia. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed parimad Põhja-Euroopas.

Laadimine...Laadimine...