Tugikeskuse Juks uued ruumid said valmis

Tallinna hoolekandeasutuse Juks uute ruumide pidulik avamine aadressil Kadaka tee 153  toimub reedel, 12. juunil  kell 11. 

Pilt: Scanpix

Tugikeskuse Juks uued ruumid said valmis

Tallinna hoolekandeasutuse Juks uute ruumide pidulik avamine aadressil Kadaka tee 153  toimub reedel, 12. juunil  kell 11. 

Hoone mitu aastat kestnud renoveerimine on lõppenud, võimaldades kokku kolida  linnas laiali asunud üksused ning pakkuda klientidele senisest paremaid tegevusvõimalusi.

Sellega viiakse lõpule Tallinna Lastekodu hoone renoveerimisprojekt, võimaldades sinna koondada Tallinna Tugikeskuse Juks kogu tegevus, lisaks alustab renoveeritud ruumides tegevust Kopli Ametikool kutseõppega Juksi klientidele.

Seni linna erinevates piirkondades  tegutsevad  üksused koondatakse ühte hoonesse, kus hakkavad koos asuma nii Juksi arendus- kui töökeskus.

Tugikeskus Juks A-korpuse II etapi remonttöödega alustati mullu detsembris. Renoveeritud üldpind on 2212,5 m2 ja töid teostas Koda Ehitus OÜ, projekti autor on FP Arhitektuuribüroo.

Tallinna abilinnapea Merike Martinson (pildil) avaldas heameelt, et valminud on väga oluline objekt, olles tõhusaks panuseks puuetega inimeste elukvaliteedi parandamisel linnas.

"Mul jääb süda rahule, et just tänavu, mil meie linn on pööranud suurema tähelepanu puuetega inimestele, võime nii olulise ehituse valminuks lugeda ja pakkuda Juksi noortele tegutsemiseks senisest  hoopis paremaid tingimusi," märkis Martinson.

II etapi maksumus koos käibemaksuga on 570 580 eurot, millele lisandub 100 000 eurot sisustuse hankimiseks.

Renoveerimise  tulemusena vabanevad hooned Pihlaka 12, kus praegu toimib Juksi päevakeskus, ning Ehitajate tee 82, kus tegutsevad erinevad tarbekunstiringid ning avatud on valmistatud esemete müügipunkt.

Keskus Juks pakub praegu  keskmise ja raske vaimupuudega noortele  kaitstud töö, töötamise ja igapäevaelu toetamise, sotsiaalnõustamise ja ööpäevaringse hooldamise teenust. Kadaka  tee 153 ruumides töötab  päevarühm  autistlike joontega noortele ning seal asub  ka ööpäevaringset hooldamist vajavate  vaimupuudega isikute inimeste grupp.

Tugikeskus Juksi kolimisel Kadaka tee 153 hoonesse vabanev hoone Pihlaka tänaval kohandatakse uuesti lasteaiaks;  Ehitajate tee 82 hoonesse tuleb laste päevakeskus, lisaruume saab ka sotsiaalkeskus.

Keskus on tegutsenud 21 aastat. Praegu pakutakse tegevusi 116 kliendile ning töötajate arv on 54.

 

 

Laadimine...Laadimine...