Tule Kakumäele muinastulede ööle ja Pirukafestivalile

Enne lõkke süütamist on külastajatel võimalik osa saada esimest korda toimuvast Pirukafestivalist. Pakutakse soolaseid ja magusaid küpsetisi, hoidiseid ja moose ning jooke.

Pilt: Scanpix

Tule Kakumäele muinastulede ööle ja Pirukafestivalile (1)

Enne lõkke süütamist on külastajatel võimalik osa saada esimest korda toimuvast Pirukafestivalist. Pakutakse soolaseid ja magusaid küpsetisi, hoidiseid ja moose ning jooke.

27. augustil toimuval Muinastulede ööl on Kakumäe jahisadamas võimalik näha piirkonna suurimat lõket, mis süüdatakse kell 21:00. Enne seda on võimalik saada osa esimesest Kakumäe Pirukafestivalist ja Parima Kakumäe Kaku valimisest.

Haven Kakumäe juhatuse liikme Neeme Kaarma sõnul on ürituse eesmärk kutsuda kokku nii kohalikud kui ka linnarahvas, et veeta üheskoos meeleolukas suvelõpuüritus. „Mereäärse riigi jaoks täidab sadam olulist funktsiooni. Kuigi Kakumäe sadamasse rajatav mitmekesiste võimalustega kompleksi arendus on veel tööjärgus, on meie eesmärk kutsuda inimesi järjest rohkem sadamasse juba praegu,“ rääkis Kaarma.

Lõkkemeister Tõnu Peiti sõnul on juba püsti 3-3,5 meetri kõrgune püramiid, mis muinastulede ööl kell 21:00 uhkelt süüdatakse. Materjalid lõkke ehitamiseks pärinevad Peiti kodu lammutusjääkidest ning ühtlasi tehti puhtamaks ka Kakumäe poolsaare tipu metsaala. Keskkonnaameti loal korjati metsast kokku mahalangenud puud, mille abil lõket veelgi võimsamaks ehitada.

Enne lõkke süütamist on külastajatel võimalik osa saada esimest korda toimuvast Pirukafestivalist. Pakutakse soolaseid ja magusaid küpsetisi, hoidiseid ja moose ning lisaks traditsioonilisele kohvile ja teele ka ise valmistatud jooke. Oma küpsetisi on oodatud külastajatele pakkuma kõik soovijaid, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Samuti on võimalus osaleda võistlusel, kus žürii valib välja Parima Kakumäe Kaku.

Traditsiooniliselt süüdatakse muinastulede ööl mereäärsetes piirkondades lõkked, et meenutada ajaloolisi mereäärseid tulesid, mis olid märguandeks naabritele ja meresõitjatele. Muinastulede öö kohta leiab lisainfot ürituse Facebooki lehelt „Muinastulede öö Kakumäe jahisadamas“ ning Pirukafestivali kohta Facebooki lehelt „Kakumäe Pirukafest 2016“.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...