Tule laupäeval linnamüüri helinat kuulama!

Kodulinna maja muusikaüritusel saab vanalinna tornides Otsa kooli õpilaste muusikat ja Helin Mari Arderi laule kuulata.

Pilt: Scanpix

Tule laupäeval linnamüüri helinat kuulama!

Kai Maran

Kodulinna maja muusikaüritusel saab vanalinna tornides Otsa kooli õpilaste muusikat ja Helin Mari Arderi laule kuulata.

5. septembril saab vanalinnas alates kella 11 kuni hilisõhtuni välja linnatornide juures nii muusikat kuulata kui ka tantsu lüüa.
"Sedakorda on kontserdipaiku 31, lisaks veel tantsuimprovisatsioonid ja ajalooline sõna," ütles Kodulinna maja perenaine Tiina Mägi.
Mööda linnamüüri liikuv kontsertide sari algab Kiek in de Köki kõrval Komandandi aias ansambli Tuuleviiul esinemisega.

Noorte pärimusmuusika

"Mängime rahvuslikku eesti folkmuusikat," ütles ansambli juhendaja viiuliõpetaja Kristi Alas. "Peamegi ennast ennekõike pärimusmuusika ansambliks, kuid mängime ka klassikalist muusikat."

Kuigi ansambli noorimaiks liikmeiks on Alase sõnul kolm nelja-aastast tüdrukut, on 30-liikmelise Tuuleviiuli põhituumik 10-15-aastased. "Ansamblist on kujunenud omamoodi integratsiooniprojekt, sest koos mängivad Vanalinna ja Lasnamäe muusikakooli lapsed," rääkis Alas."Ühine harrastus aitab vene noortel väga hästi eesti lastega sõbruneda."

Musitseeritakse ka otse tornis. Nii hakkab laupäeval saksofonistide Siim Aimla ja Mairo Marjamaa käes helisema kolmekorruseline Plate torn.

Ehtne džäss

"Plate tornis esitame improvisatsioonilist džässi," rääkis Siim Aimla, kes on aidanud oma muusikaga linnamüüril kõlada ka varasematel aastatel. "Linnamüüri kontsertide sari on väga tänuväärne, sest teeb linnarahvale nii helis kui ka sõnas tuttavaks needki tornid, mis vaatajaile enamasti suletud."

Laupäeval saab muusikat nautida veel näiteks Nunnatorni, Kuldjala torni, Loewenschede torni, Köismäe torni ja Munkadetaguse torni ülemistel korrustel. Muusikat täis pika päeva lõpetab Helin Mari Arderi autorikontsert Hellemanni torni IV korrusel.

Linnamüüri ja tornide ajaloost pajatavad kunstiakadeemia tudengid, tantsu löövad Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna üliõpilased. Linnamüüri aitavad helisema panna Otsa kooli, Viimsi muusikakooli, Prantsuse lütseumi, Hortus Musicuse ning paljude teiste kooride ja ansamblite muusikud.

Juurde- ja sissepääsuks pileteid osta pole tarvis. Lisateave Kodulinna majast (Gümnaasiumi 3) või tel 644 9867 ja 507 9565.
"Helisev linnamüür" toimus esimest korda 2013. aasta septembri algul. Toona algas kontsert Pika jala väravatornist ja lõppes Paksu Margareeta katusel.

Laadimine...Laadimine...