Türi vallavolikogu kaalub Kabala kooli sulgemist

Türi valla Kabala küla elanikud alustasid allkirjade kogumist, et kuu lõpul kogunev vallavolikogu ei sulgeks Kabala kooli.

Pilt: Scanpix
Haridus

Türi vallavolikogu kaalub Kabala kooli sulgemist

Türi valla Kabala küla elanikud alustasid allkirjade kogumist, et kuu lõpul kogunev vallavolikogu ei sulgeks Kabala kooli.

Türi vallavolikogu hakkab märtsi istungil arutama, kuidas kulude kokkuhoiu eesmärgil valla haridusvõrku ümber korraldada.

Üks ettepanek on liita ühisjuhtimise alla Kabala kool-lasteaed, Retla kool ja Oisu lasteaed. Selle muutusega hoitaks vallavanem Pipi-Liis Siemanni arvutusi mööda aastas kokku 20 000 eurot. Teine ettepanek on jätta Kabala kooli kuue klassi asemel kolm klassi. Kolmas ettepanek on sulgeda Kabala kool ja viia õpilased Retla kooli. Selle sammuga hoitaks aastas kokku 80 000 eurot.

Kabala küla elanik Maris Huopolainen on hakanud kohaliku kooli säilimise nimel petitsioon.ee keskkonnas allkirju koguma. Laupäeva lõunaks oli kooli toetuseks allkirja andnud 136 inimest.

Huopolainen ütles, et kohalikud elanikud mõistavad valla vajadust kulusid kärpida ja on valmis oma osa andma. Nii on elanikud nõus koolide ühisjuhtimise alla viimise ning kultuurimaja ja raamatukogu mõisasse kolimisega. "Meil on üks väga konkreetne nõudmine: kool peab säilima kuueklassilisena ja seal peab töötama kolm õpetajat," sõnas ta.

Huopolainen sõnas, et asi pole ainult kooli sulgemises, vaid Kabala küla tulevikus. "Kui kool kinni pannakse, siis on see küla surnud," ütles ta.

Kabala koolis õpib praegu 19 last ja kahes klassis pole ainsatki õpilast.

Siemann selgitas, et vallas tuleb kulusid kärpida 300 000 eurot ja haridus pole ainus koht, kus seda teha.

Loe SIIT petitsiooni algatanud Huopolaineni blogipostitust, miks Kabala kooli säilitamine on kohaliku kogukonna jaoks oluline.

Laadimine...Laadimine...