Turismifirmade liidu juht: Tallinn on Baltikumi pärl

"Tallinna on tõepoolest Baltikumi pärl, kus 21. sajandi modernsus põtkub keskaegse, suurepärase linnaga, mida võib nimetada muuseumiks," märkis Eesti Turismifirmade Liidu juhatuse liige Daisy Järva.

Pilt: Scanpix

Turismifirmade liidu juht: Tallinn on Baltikumi pärl

"Tallinna on tõepoolest Baltikumi pärl, kus 21. sajandi modernsus põtkub keskaegse, suurepärase linnaga, mida võib nimetada muuseumiks," märkis Eesti Turismifirmade Liidu juhatuse liige Daisy Järva.

 

 

Reisiportaal The Culture Trip tutvustas oma kodulehel maailma kümmet modersemat linna, millede seas on ka Tallinn. Daisy Järva sõnul on Tallinna maailmas väga populaarne just tänu oma start-up´idele ja IT-le.

Järva tsiteeris Tallinna TV uudistesaates reisiportaali, kus seisis kirjas alljärgnev: "Kuigi pealinn Tallinn ei vastandu Silicon Valley välimusele. on tal vastu panna start-up´ide trump."

Tallinna südalinnas asuva interaktiivse ajalookeskuse Tallinna Legendid juhataja Kadri Mosin ütles, et lõpuks ometi on märgatud Tallinna uuenduslikkust ja moodsat lähenemist nii kultuurile, kunstile kui ka arhitektuurile. "Tallinn ongi üks modernsemaid linnu maailmas. See tiitel on väga suur au ka meie jaoks, kuna sel aastal avati Baltikumis ja ka Skandinaavias esimene interaktiivne ajalookeskus."

Mosin lisas, et Tallinna teevad modernseks tehnilised ja transpordi lahendused, arhitektuur, kunst, perfomance´id ja muuseumid.

Reisiportaal The Culture Trip on Eesti kohta öelnud, et alates iseseisvumisest arenes innovaatiline tehnoloogia siin pea valguskiirgusel. Tallinna kirjeldatakse kui Skype'i sünnilinna, Eestit laiemalt kui üleriigilist wifi-võrguga kaetud piirkonda ning riigiteenuste osas pea täielikult elektrooniliseks muutunud riiki. Tallinna linn on silma paistnud oma arhitektuurilise ning sisulise poolega, kus vana ja uus on muudetud harmooniliseks tervikuks, kirjutab reisiportaal The Culture Trip.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu lausus Tallinna TV uudistesaates "Täna+", et kõnealune reisiportaal on üleilmne ja seda vaatavad miljonid inimesed.

Sarapuu hinnangul teeb Tallinna modernseks, edumeelseks ja innovaatiliseks wifi-ühendus ning võimalus teostada interneti abil erinevaid toiminguid. "Tallinnas on paljudes kohtades olemas nii 3G- kui 4G-ühendus. Tallinna teeb põnevaks, et lühikeste vahemaadega saab elamuse vanalinnast, uutest põnevatest arhitektuuridest, mere äärest ja Kalamaja piirkonnast."

Sarapuu sõnul on kurvastav, et valitsusliikmed ei märka Tallinna positiivseid külgi, vaid soovivad Tallinna näidata kui Eesti pidurit. "Soovitan valitsusliikmetel lugeda antud reisiportaalilt, millise hinnangu annavad Tallinnale linna külastanud inimesed üle maailma ja seejärel otsustada, kas pidur on tänane valitsus või Tallinnas huvipakkuv."
Sarapuu lisas, et Tallinna puhul on kõige tähtsam hoida vana ja uus koos ning vana mitte lõhkuda.

Reisiportaali The Culture Trip maailma kümne modernseima linna hulka kuuluvad peale Tallinna Helsingi, Tokyo, London, Singapur, Shanghai, Hong Kong, San Fransisco, Soul ja Bangalore.
 

Laadimine...Laadimine...