Uber alustab reedel Eestis tegevust

 Uber käivitab reedel Tallinnas Uberi sõidujagamise pilootprogrammi Uberpop, mille turule tulemisega saab Eestist esimene riik Baltikumis, kus Uber tegevust alustab.

Pilt: Scanpix

Uber alustab reedel Eestis tegevust

 Uber käivitab reedel Tallinnas Uberi sõidujagamise pilootprogrammi Uberpop, mille turule tulemisega saab Eestist esimene riik Baltikumis, kus Uber tegevust alustab.

Uberi tehnoloogiaplatvorm ühendab reisijad ehk rakenduse kasutajad ning autojuhid, teatas ettevõte. "Eesti on maailmas tehnoloogilise innovatsiooni liidreid ning oleme põnevil Uberpopi piloodi käivitamise üle nii tehnoloogialembeses linnas. Uber muudab viise, kuidas inimesed linnades liiguvad. Tallinn on selle elanike progressiivsete vaadete tõttu ideaalne linn sõidujagamise pilootprogrammi käivitamiseks," ütles Uberi esindaja ja rahvusvaheline lansseerija Alex Lobov pressiteates.

"Uberpup tähendab inimeste liikuvuse parandamist linnaruumis, pakkudes samal ajal võimalust kasutada vabu alakoormatud isiklikke autosid. See tähendab linnas olevate autode tõhusamat kasutamist ning ummikute ja selle läbi ka liikluskoormuse vähendamist," lisas Lobov.

Uberi pilootprogramm pakub sõidujagamise teenust läbi Uberi rakenduse. Sõidu tellimiseks peavad reisijad rakenduse Apple’i või Androidi veebipoest alla laadima, konto tegema ning seejärel on võimalik nupule vajutusega sõit tellida. Uber võimaldab reisijatel auto saabumise ajal näha juhi nime, fotot ja auto numbrimärki. Reisijal on sõidu vältel ligipääs GPS-ile ning võimalus jagada oma asukohta lähedastega.

Kõik Uberpopi platvormi kasutavad autojuhid on enne tööle asumist Uberi poolt kontrollitud. Juhid peavad olema vähemalt 21-aastased, läbima taustakontrolli ning neil peab olema rikkumisteta juhiluba, autokindlustus ja personaalne sõiduk.

Uber on tehnoloogiafirma, mis ühendab kasutajad autojuhtidega läbi nutitelefoni rakenduse. Uberi platvorm töötab enam kui 300 linnas ja 55 riigis ning aitab linnades arendada uusi ringiliikumisviise.

Laadimine...Laadimine...