Uber väljastab Euroopa turul reaalajas isikutuvastuse juhtide kontrollimiseks

Eesmärgiga suurendada platvormi turvalisust on Uber töötanud välja reaalajas isikutuvastuse oma juhtide ja kullerite kontrollimiseks. 

Pilt: Uber

Uber väljastab Euroopa turul reaalajas isikutuvastuse juhtide kontrollimiseks

Toimetaja: Toomas Raag

Eesmärgiga suurendada platvormi turvalisust on Uber töötanud välja reaalajas isikutuvastuse oma juhtide ja kullerite kontrollimiseks. 

Käesoleva aasta alguses väljastas Uber funktsiooni "Kontrolli oma sõidukit", mis tuletab klientidele meelde võrrelda rakenduses kuvatud fotot roolis oleva juhiga. Meeldetuletus aitab sõitjatel olla tähelepanelik ja teatada juhtumitest, kus rakenduses kuvatud sõidujagaja profiil ei ole vastavuses saabunud juhiga. 

Alates tänasest on Uberi platvormi kaudu võimalik kontrollida teenust osutava juhi profiili reaalajas. Reaalajas isikutuvastus palub Uberi juhtidel ja kulleritel saata endast pilt (selfie), et kinnitada roolis oleva juhi vastavust rakenduses oleva profiiliga. Sealjuures on võimalik valida, kas edastatud fotot ja kontoomaniku profiilifotot võrdleb tarkvara või asjatundjast inimene. 

Uus turvarakendus ennetab pettusi ja kaitseb juhtide ning kullerite kontosid libakasutajate eest. Samuti hoiab see sõitjaid ja kullerteenuse kasutajaid, ehitades rakendusse lisaturvavõrgu, mis tagab, et autot on juhtimas õige inimene. 

Kuidas toimib juhtide reaalajas isikutuvastus:

Platvormi kasutavatel autojuhtidel ja kulleritel palutakse aeg-ajalt peatuda ohutus kohas ja teha selfie, et veenduda, kas roolis olev isik vastab kontoomaniku profiilifotole. Funktsioon võib pildi saatmist paluda igal ajal, nii platvormi sisselogimisel kui ka väljasõitude vahel.

  • Juhul, kui saadetud pilt ei ole vastavuses rakenduses kuvatud kontoomaniku pildiga või pilti ei saadeta, suletakse konto ajutiselt ning juhtum võetakse vaatluse alla. 
  • Tegemist on juhusliku kontrolliga, kuid funktsioon käivitub automaatselt ka siis, kui mõni sõitja või kullerteenuse kasutaja teatab võimalikust piltide erinevusest oma rakenduses.
  • Tagamaks teenusepakkujate andmete kaitse, on sõidujagajatel ja kulleritel võimalik valida biomeetrilist tehnoloogiat rakendava tarkvara või Uberi esindaja manuaalse kontrolli vahel.
Laadimine...Laadimine...