Ugala teater jagas hooaja lõpupeol publikupreemiaid

Ugala ajutise teatrimajana toimuvas Pargi tänava black box'is toimus laupäeva õhtul glamuurne kevadpidu, kus teater jagas publikupreemiaid ja tähistas hooaja lõppu.

Pilt: Scanpix

Ugala teater jagas hooaja lõpupeol publikupreemiaid

Ugala ajutise teatrimajana toimuvas Pargi tänava black box'is toimus laupäeva õhtul glamuurne kevadpidu, kus teater jagas publikupreemiaid ja tähistas hooaja lõppu.

See pidu jääb Pargi tänavale rajatud black box'is esimeseks ja ainukeseks kevadpeoks, sest juba järgmisel kevadel on teater tagasi oma koduseinte vahel Vaksali majas. Ugala 96. hooaeg oli teatri jaoks erakordne, sest kuniks teatrimaja läbib uuenduskuuri, tuli leida endale uus mängukoht Viljandis ning olla tavapärasest rohkem ratastel, edastas teater BNS-ile. Sügisel avatigi black box'i tüüpi teatrisaal endise tehase ruumides, mis oma sisekujunduse ja tehniliste lahenduste poolest pälvis ka Kultuurkapitali aastapreemia, vahendas BNS.

Eelmisel, gastrollirohkel hooajal kogunes teatritrupi läbisõiduks 43 600 kilomeetrit, mis teeb oma pikkuselt välja sama, justkui oleks Ugala teater oma 96. hooajal teinud ringi peale kogu maakerale. Hooaja jooksul anti kokku 291 etendust 52 mängupaigas üle Eesti ning välismaal. Kaugeim koht, kus teater etendusi andis, olid Ameerika Ühendriigid. New Yorgis ja Chicagos mängiti Taago Tubina lavastust "Oleanna".

Kevadpeol kuulutati välja ka Ugala publikupreemia, Kuldõuna laureaadid. Publikuhääletusest võttis osa üle 750 teatrisõbra ning rahvalemmikutele anti teatrilaval üle Ott Kanguri käe järgi valminud auhinnad, mis olid tehtud remondis oleva teatrimaja lavalaudadest. 

Parimaks lavastuseks valis publik muusikali "Moraal", mille lavastas Marika Palm. Parim kunstnik oli publiku arvates Jaanus Laagriküll, kes on kolme sellel hooajal esietendunud uuslavastuse kunstnik – "Ema oli õunapuu", "Väike Pii ja kiigelaud" ja "Erakordselt heatahtlik mees". Parimaks meesnäitlejaks hääletas pu

Parimaks meesnäitlejaks hääletas publik Rait Õunapuu, kes mängis Poega lavastuses "Vereliin", Harri Puud lavastuses "Krimka!" ja erinevaid rolle lavastuses "Moraal".i

Parima naisnäitleja preemia vääriliseks hindas publik Klaudia Tiitsmaa, kes nomineeriti sel aastal ka Teatriliidu aastaauhinnale kui parim naisnäitleja. Tiitsmaa paistis silma Sali rolliga lavastuses "Vereliin", Caroli rolliga lavastuses "Oleanna" ja Kaisa rolliga lavastuses "Erakordselt heatahtlik mees".

Laadimine...Laadimine...