Ühistupank kaebas finantsinspektsiooni kohtusse

Eesti Ühistupank kaebas finantsinspektsiooni kohtusse, kuna viimane ei andnud pangale tegevusluba, põhjendades seda tagandatud linnapea Edgar Savisaare kohta lisainfo mittesaamisega.

Pilt: Scanpix

Ühistupank kaebas finantsinspektsiooni kohtusse (2)

BNS

Eesti Ühistupank kaebas finantsinspektsiooni kohtusse, kuna viimane ei andnud pangale tegevusluba, põhjendades seda tagandatud linnapea Edgar Savisaare kohta lisainfo mittesaamisega.

Kuigi Ühistupanga juht Ülle Mathiesen ei soostunud hagi sisu täpsemalt avama, ütles ta, et nende seisukohad ja argumendid pole muutunud. "Me ei nõustu finantsinspektsiooni seisukohaga, et Tallinna linn institutsioonina pole piisavalt usaldusväärne panga liige," on ta varem öelnud, kirjutab Postimees.

Vaidlus algas sellest, kui paar nädalat tagasi teatas finantsinspektsioon, et nad ei saa Savisaare ajal käima lükatud pangale tegevusluba anda ja jätavad menetluse pooleli, kuna see eeldab panga omanike põhjalikku taustakontrolli.

Teatavasti on Tallinna linnapea Edgar Saviaar ja linnavolikogu esimees Kalev Kallo kriminaalsüüdistusega kohtu all. Inspektsioon on korduvalt soovinud Savisaare ja Kallo süüdistusakte saada. Kuna seda infot pole pank neile andnud, siis ei olegi võimalik veenduda, kas omanike taust vastab nõuetele või mitte, on inspektsiooni juht Kilvar Kessler varem öelnud.

Mathieseni sõnul ei ole neil kuidagi võimalik Edgar Savisaare süüdistusakte inspektsiooniga jagada, kuna kõik need toimikud on mõeldud asutusesiseseks kasutamiseks ja seetõttu puudub pangal igasugune õigus nende jagamiseks.

Möödunud aasta lõpuks oli Tallinna linn Ühistupanga asutamisele kulutanud üle 5 miljoni euro ning kavatseb lähiaastatel sinna juurde panna veel 4,2 miljonit eurot.

Ühistupangal on 161 eraisikust ja juriidilisest isikust liiget. Nende hulgas on Tallinna linn, Tartu Tarbijate Kooperatiiv, Mainor, Estiko, E-Piim Tootmine, Endover Kinnisvara, Silikaat Grupp, Saidafarm, Fund Ehitus ja Seven Oil. Samuti olid asutajaliikmeteks Põlvamaa, Kambja, Maaelu Edendamise ja Kehtna hoiu-laenuühistud, EELK Varahaldus ning mitmed väiksemad ettevõtted.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...