Uhked tulepeod aitavad vanu jõulukuuski ära saata

Vanadest jõulukuuskedest sünnivad leegitsevad südamed, Eesti Vabariigi 100. aastapäeva logo, lõõmavad rahvamustrid ja vöökirjad. Kalaranda aga kerkib muinasküla. Esimesena süüdatakse tänavu tuleskulptuurid ja suur kuuselõke 21. jaanuaril kell 18 Lasnamäel Paeväljal. "Sündmus on juubelihõnguline, tuleskulptuuriga tähistame riigi sajanda sünnipäeva saabumist," ütles MTÜ Valgusfestival juhatuse liige Indrek Leht. "Esinema tulevad Viljandi Drumlab ja noorte rahvamuusikaansambel Antsud."

Pilt: Scanpix

Uhked tulepeod aitavad vanu jõulukuuski ära saata

Kai Maran

Vanadest jõulukuuskedest sünnivad leegitsevad südamed, Eesti Vabariigi 100. aastapäeva logo, lõõmavad rahvamustrid ja vöökirjad. Kalaranda aga kerkib muinasküla. Esimesena süüdatakse tänavu tuleskulptuurid ja suur kuuselõke 21. jaanuaril kell 18 Lasnamäel Paeväljal. "Sündmus on juubelihõnguline, tuleskulptuuriga tähistame riigi sajanda sünnipäeva saabumist," ütles MTÜ Valgusfestival juhatuse liige Indrek Leht. "Esinema tulevad Viljandi Drumlab ja noorte rahvamuusikaansambel Antsud."

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on kõikides linnaosades organiseeritud kogumiskohad, kuhu saab jõulukuuski tasuta ära anda. "Linn on teinud kõik, et jõulu- ja uusaastapidustused väärikalt lõpetada," ütles Klandorf, "loodetavasti ei teki sel aastal prügikastide kõrvale kuuskede kuhilaid."

Kogumiskohtadesse toodud kuuskedest sünnib MTÜ Valgusfestival kaasabil mitu säravat tuleetendust üle linna. "Sel aastal ootame külla ka ettevõtmise mentorit, Rootsi skulptorit Gunnar-Carl Nilssonit, kes on selle kogu maailmas ainulaadse kunstivormi looja," ütles MTÜ Valgusfestival juhatuse liige Indrek Leht.

Suurejooneline vaatemäng

Esimesena süüdatakse tänavu tuleskulptuurid ja suur kuuselõke 21. jaanuaril kell 18 Lasnamäel Paeväljal. "Sündmus on juubelihõnguline, tuleskulptuuriga tähistame riigi sajanda sünnipäeva saabumist," ütles Leht. "Esinema tulevad Viljandi Drumlab ja noorte rahvamuusikaansambel Antsud."

"Tuleskulptuurid Mustamäel valmivad juhendajate abiga õpilaste käe all," rääkis Leht. "Teemaks on eesti rahvusmustrid ja vöökirjad, etenduses teevad kaasa trummarid ja tuletantsijad."

Kuuskedest tuleskulptuure hakkavad õpilased Mustamäe valgusfestivali raames meisterdama 27. jaanuari hommikul E. Vilde tee 120 vanal koolistaadionil. Tuleetendus algab samal päeval samas paigas kell 18.

Järgmisel päeval süüdatakse kuuselõke kesklinnas endisel Lastestaadionil.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul toimub jõulukuuskede põletamiseks tänavu kahe linnaosa koostöös suurejooneline vaatemäng. "Kutsungi inimesi üles kuuski mitte niisama ära viskama, vaid viima need selleks paigaldatud konteineritesse ja saama tänu sellele hiljem osa etendusest, mis toob sooja valgust pimedasse põhjamaa talve," lausus linnaosavanem.

Auto jäta koju

"Tuleskulptuurina valmib stiliseeritud kombinatsioon EV100 logost ja kahest mõlemale linnaosale tunnuslikust südamest," lisas Leht.

Suure tuleskulptuuri autor on Põvvat Kama ja selle aitavad valmis ehitada kaitseliitlased.

Põhja-Tallinn tähistab tuleetendusega maakoera-aasta algust veebruaris Kalarannas. Sündmus algab 17. veebruaril kell 18. Ilusa ilma korral on inimesed oodatud Kalaranda ka juba varem, et saada osa koera-aasta teemalistest töötubadest ja näitusest. MTÜ Valgusfestival teeb Hiina uusaasta auks 3D maakoera tuleskulptuuri ja rajab muinasküla.

Kohale pääseb kõige paremini Kalaturu poolsest väravast. Soovitav on tulla jalgsi või ühistranspordiga, sest parkida on tülikas. Kalaranda viib buss nr 73.

Pirita linnaosa süütab kuuselõkke 24. veebruaril kloostri varemete vahel.

 

Kuuski konteineri kõrvale vedada ei tohi

• Kuuske ära andes ei või olla küljes ehteid, plastikut, kilet vm põletamiseks mittesobivat materjali.

• Kunstkuused, ehted ja jõulutuled võib üle anda taaskasutuskeskustele või panna segaolmejäätmete mahutisse.

• Ehtsaid jõulukuuski ei tohi prügikasti panna ei tervelt ega ka tükeldatult. Samuti ei tohi kuuski visata konteinerite kõrvale, linnahaljastutele või kohtadesse, kus tavapäraselt jäätmeid üle antakse.

• Kui kuusk tükeldada ning kokku pakkida, saab selle tasuta anda ka jäätmejaama.

• Kes ei saa viia kuuski kogumiskohtadesse, peaks nende äraveo vedajaga kokku leppima.

• Jõulukuuskede kogumiseks mõeldud konteineritesse ei tohi tuua olmeprügi, ehitusprahti ega muid jäätmeid.

 

Kuhu saab oma vana jõulukuuse viia?

• Kristiines saab 19. jaanuarini viia vanad jõulukuused Välja 8 maja taga asuvasse lahtisesse konteinerisse.

• Lasnamäel on 19. jaanuarini kogumiskohad avatud Majaka ja Lasnamäe t nurgal, Pae 48a ees, Võru 16 lähedal, Vikerlase 13 taga, Katleri Grossi poe ja kooli staadioni vahel, Läänemere tee 8 ees, Läänemere tee 19 juures, Kivila 34 vastas, MustakiviKonsumi ees, Ümera Maxima ja Grossi poe vahel ning Kalevipoja 10 ees Vikerlase t pool.

• Kesklinn kogub jõulupuid 26. jaanuarini Nautica keskuse ehk endise Norde Centrumi parklas, Imanta, Liivalaia ja Juhkentali t ristmikul, Pärnu mnt viadukti alusel platsil, Vesivärava kohviku ja Kadrioru staadioni vahelises parklas ning Väike-Rannavärava 6 parklas.

• Põhja-Tallinnas on kogumiskonteinerid 31. jaanuarini Erika bussipeatuse tagusel Tööstuse t platsil, Kalaranna 1 ning Sõle Selveri läheduses.

• Haaberstis on kuuskede kogumiskohad Kakumäe rannas Räime t parklas, Õismäe tee 110 kõrval asuval laste liiklusväljakul, Järveotsa 15 ja Paldiski mnt 225 vahelisel alal, Piibelehe 19, 19b ja Mustoja ja kraavi vahel ning Astangu 72 ja spordiväljaku vahel. Viimast korda viiakse kuuski ära 20. jaanuaril.

• Nõmme kogub kuuski 21. jaanuarini Nõmme turu tagumise parkla prügikonteinerite juures, Nõmme sotsiaalmaja prügikonteinerite kõrval, Vabaduse pst 207 prügimaja kõrval, Trummi 28b vastas pakendikonteinerite kõrval, Valdeku 158 pakendikonteinerite kõrval, Uueristi 10 korvpalliväljaku servas, Ilmarise 42 vastas pakendikonteinerite kõrval ning Viisi 29 pakendikonteineri kõrval.

Laadimine...Laadimine...