ÜKS KÜSIMUS: Kas Tallinnas jätkub lasteaiakohti?

"Inimese elukoha kõrval ei pruugi kohta olla, aga kümne minuti autosõidu kauguselt võib selle leida," sõnas linna volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni liige Märt Sults.

Pilt: Scanpix

ÜKS KÜSIMUS: Kas Tallinnas jätkub lasteaiakohti?

"Inimese elukoha kõrval ei pruugi kohta olla, aga kümne minuti autosõidu kauguselt võib selle leida," sõnas linna volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni liige Märt Sults.

Märt Sults, volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni liige:

Lasteaiakohti numbriliselt jätkub, aga kõik on nii mugavaks läinud, et kui autoga ei saa lasteaia trepist üles sõita, siis järelikult see lasteaed ei sobi. Kristiine linnaosas on piisavalt lasteaiakohti, kesklinnas ei ole; Põhja-Tallinnas on, Lasnamäel ei ole. Inimese elukoha kõrval ei pruugi kohta olla, aga kümne minuti autosõidu kauguselt võib selle leida. Seadusega on antud lastevanematele suured õigused. Kohalik omavalitsus, näiteks Kesklinna valitsus, peab tagama kesklinna kodaniku lapsele kesklinnas lasteaiakoha. Ja ongi kõik, inimene kaugemale ei vaata. Sõimekohtadega on teine lugu, siin on küll olukord halvem. Midagi tuleks välja nuputada. Mina olen pakkunud välja sellise variandi, et aktiivseid pensionäre, memmi-taate, kellel muidu tööturule enam asja ei ole, võiks kasutada kasvatajatena. Ma tean väga paljusid eakaid, kes tahavad olla vanaemad ja vanaisad. Kõigil oleks siis sära silmas ja kõik oleks rahul.

 

Riina Solman,volikogu Isamaa fraktsiooni esimees:

Praegu on vanematel teadmine, et kui kohe pärast sündi last lasteaiajärjekorda ei pane, siis soovitud lasteaeda kohta ei saa, sõimerühmast aga ei maksa unistadagi. Tahan loota, et see paanikat tekitanud kartus on mõne aasta tagune minevik. Inimestel on õigus korraga registreeruda kolmes lasteaias ja see kolmekordistab ka statistikanumbreid ehk et neis numbrites, mida me näeme haridusameti leheküljel, ei ole kunagi täit tõde. Haridusameti kodulehele vaadates näeme, et sel sügisel peaks lastaiakohti jaguma. Võib siiski arvata, et koht samas linnaosas ei pruugi tähendada kohta kodu lähedal. Seetõttu võiks linnavalitsus kaaluda võimalust avada paindlikult lisarühmi kiiresti kasvavates asumites. Väga loodan, et oleme paari aasta tagusest lasteaiakohtade nappusest Tallinnas üle saamas. Sõimekohtadega on alati natuke keerulisem, kuid haridusameti väitel soovijad siiski saavad koha. Kas just kodulähedase, on iseküsimus. Ise arvan, et võib-olla peaks lasteaia järjekordade süsteemis tegema muudatusi.

Laadimine...Laadimine...