Ülemiste City’s luuakse rahvusvaheline äri- haridusvõrgustik

Võrgustik toob kokku ettevõtted, üliõpilased ja õppejõud, kes osalevad ühisaruteludel, jagavad avatud loengutel kogemusi ja teadmisti, toimub hackaton ja palju muud. 

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt
Haridus Tallinn

Ülemiste City’s luuakse rahvusvaheline äri- haridusvõrgustik (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Võrgustik toob kokku ettevõtted, üliõpilased ja õppejõud, kes osalevad ühisaruteludel, jagavad avatud loengutel kogemusi ja teadmisti, toimub hackaton ja palju muud. 

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Ülemiste City arendajad soovivad aina rohkem toetada linnaku vaimse keskkonna arengut. Koostöös seitsme riigi partnerkooliga on moodustatud uus Põhja- ja Baltimaade äri- ja haridusvõrgustik "Building Educational Cooperation in Smart City".

Võrgustiku eesmärgiks on äri-, haridus- ja töökeskkonnaalane koostöö teiste Põhja- ja Baltimaade ülikoolidega, et luua uusi tuleviku linnale ja haridusele olulisi lahendusi, jagada rahvusvahelist kogemust ning õppida parimatelt, kuidas leida, kaasata ja hoida talente. Koostööprojekti raames toimub 2019 aastal Ülemiste Citys kolm võrgustiku kohtumist. Kolmepäevaste kohtumiste jooksul toimuvad ettevõtete, üliõpilaste, õppejõudude kohtumised, ühisarutelud, avatud loengud kogemuste ja teadmiste jagamiseks, hackaton ja palju muud. Selle aasta fookusteemadeks on loov ettevõtlus, IT ja digitaliseerimine ning töökohapõhine õpe. Esimene ettevõtete ja kõrgkoolide kohtumine linnakus toimub 16.-18.jaanuar. 

"Sellise rahvusvahelise koostööga ettevõtete ja kõrgkoolide vahel toome me koostöösse linnaku ettevõtetega uue dimensiooni – see ainulaadne võimalus teha otse koostööd välisüliõpilaste ja professoritega ning vahendada ettevõtetesse värskeid teadustulemusi ja talente," sõnas Eesti ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor Mait Rungi. "Võrgustikku kaasa toodud uued teadmised ja viimased trendid loovad siin uusi ideid ja uusi teadmisi."

Mainori juhatuse esimehe Kadi Pärnitsa sõnul saavad linnaku ettevõtted teadma ja tundma võimalikke uusi välistalente ja arendada läbi projekti enda töö- ja ärikeskkonda ning kaasa rääkida Ülemiste linnaku ettevõtluskeskkonna kujundamisel.

"Me võtame EMTA-ga hea meelega sellest projektist osa, sest edumeelne töökeskkond, mille poole Ülemiste City püüdleb, aitab meie suurima kontori asukohana positiivselt kaasa EMTA kui tööandja väärtuspakkumisele," lisas Maksu- ja Tolliameti personaliosakonna juhataja Piret Põldre-Vahur. 

Koostöövõrgustikku on kaasatud järgmised Ülemiste City linnaku ettevõtted ja organisatsioonid : Let´s do it world Foundation, Zone Media, ABB, ITL, Helmes, Restoran "Juur", Maksu- ja Tolliamet, Securitas Eesti, SA Innove, Tallinna Lennujaam, Eesti Rahvusvaheline Maja, MoveMyTalent, Mainor, Mainor Ülemiste, Tehnopolis Ülemiste.

Tudengid ja õppejõud on linnakut arendamas järgmistest kõrgkoolidest: Oulu University of Applied Sciences, Tampere University of Applied Sciences, Norwegian University of Science and Technology, Aalborg University, University of Akureyri, Vilnius College, Vidzeme University of Applied Sciences, Estonian Enterpreneurship University of Applied Sciences, International School of Tallinn (rahvusvaheline üldhariduskool), University of Akureyri.     

Projekti rahastatakse Põhjamaade Ministrite Nõukogu Norra hariduse rahvusvahelise koostöö keskuse poolt Nordplus Horizontal programmist.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...