Uno Naissoo loomingukonkursi võitis Andro Urb

Uno Naissoo nimelise loomingu- ja interpretatsioonikonkursi võitis Andro Urb võistlustööga "Polaarüksindus".

 

Pilt: Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool

Uno Naissoo loomingukonkursi võitis Andro Urb

Uno Naissoo nimelise loomingu- ja interpretatsioonikonkursi võitis Andro Urb võistlustööga "Polaarüksindus".

 

"Võidulugu paistis silma mitme komponendi poolest: lugu oli ebatavaliselt pikk, väga huvitava vormiga ja jõuliselt autori ning bändi poolt esitatud,“ ütles žürii esimees Tanel Ruben žürii otsuse tagamaid kommenteerides. "Žanriliselt oli tegemist väga omapärase looga, mille ümber on võimalik luua terve muusikal."

Teise ja kolmanda koha said vastavalt Madli Ainsalu võistlustööga "Jungle Speed" ja Anett Tamm teosega "Canvas". Eriauhinnad pälvisid Kristel Laas looga "Hingelind", Maarja Aarma paladega "Beating Hearts" ja "Don’t Throw This Heart Around" ning Kaspar Tambur võistlustööga "Valud ja valed".

 

"Hea, et konkursil puuduvad žanrilised piirangud. Tänu sellele võisime sel aastal kuulda lugusid väga laial stiiliskaalal. Leidus esitusi, mis võiksid vabalt kõlada Eesti Muusika Päevadel, oli väga head džäss-rocki ja popmuusikat, mis sobilik kommertsraadio eetrisse," sõnas Ruben. "Ka Uno Naissoo ise kirjutas muusikat žanriliselt väga laias skaalas."

Naissoo-konkursi võitjad selgusid pühapäevasel finaalkontserdil-konkursil, kuhu oli eelnevalt välja valitud 13 parimat. Kokku laekus noortele heliloojatele suunatud konkursile veerandsada laulu ja instrumentaalpala. Konkursist võisid osa võtta kuni 35-aastased muusikud.

Finaalkontserdil hindas töid viieliikmeline žürii, kuhu lisaks žürii tööd juhtinud Tanel Rubenile kuulusid tuntud muusikategelased Heini Vaikmaa, Maian Kärmas, Raul Vaigla ja Piret Pajusaar.

Uno Naissoo loomingukonkurss toimub Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis järjekorras 33. korda. Traditsiooniliselt leiab legendaarsele džässmuusikule ja heliloojale ning Otsa kooli rütmimuusikaosakonna rajajale pühendatud konkurss aset tema sünniaastapäeval. Meenutame, et tänavu 25. märtsil oleks Uno Naissoo saanud 89. aastaseks.

Kokku 3600 euro suuruse auhinnafondiga konkurssi toetasid Eesti Esitajate Liit, Eesti Kultuurkapital, Jazzkaar, kauplus PVX Muusik, kauplus Stanford Music, kauplus EW Sound & Light.

Laadimine...Laadimine...