"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uppunud jahi meeskond pääses tänu merevalvajate kiirele tegutsemisele (0)
08. juuli 2015
Scanpix

Tallinnas Pirita sadama lähedal teisipäeva õhtul põhja vajunud jahi meeskond pääses vaid tänu merevalvajate tähelepanelikkusele ning kiirele tegutsemisele, sest hädalised ise abikutset välja saata ei jõudnud.

Tallinna kordoni merevalveteenistuse kaatri meeskond märkas kella 17.25 paiku Pirita Sadamast umbes 500 meetri kaugusel inimest vees. Kordoni töötajad jõudsid uppumisohus inimeseni minutiga ning  tõmbasid mehe pardale. Päästetu sõnul oli järsult tulnud laine löönud tema purjejahi ümber ja kadunud oli veel kaks inimest, vahendas BNS.

Kordoni kaatri meeskond suundus koheselt otsingutele avamere suunas ja mõni hetk hiljem leiti ka teine ning kolmas abivajaja. Sadamasse jõudes anti meestele esmaabi, kolmest abivajajast kahel olid alajahtumise tunnused. Viimane päästetu oli hulgaliselt alla neelanud merevett. Kiirabi viis haiglasse 77- ja 52-aastase uppumisohus olnud ja alajahtunud mehe. Kolmas, 46-aastane mees, haiglaravi ei vajanud.

Merehädaliste sõnul olid nad teel Katariina kai äärest Pirita jahisadamasse üheksa meetrit pika Dragon-tüüpi purjejahiga. Alus oli lainega ümber läinud ja uppunud umbes 500-1000 meetrit Pirita jahisadama suudmest Katariina kai suunas.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Toomas Kaarjärve sõnul toovad soojad ilmad ning puhkuste hooaeg Eesti merealadele rohkelt veealuseid ning hobilaevnikke, mistõttu sagenevad ka nendega seotud merepäästejuhtumid.

“Enda ja teise ohutuse tagamiseks tuleb merele minnes teha kõik endast olenev, et sõit kulgseks turvaliselt ja probleemideta.Üle tuleb kontrollida aluse tehniline seis ning veenduda, et ka ilmaolud vastavad nii aluse valmisolekule kui ka juhi oskustele,” rääkis Kaarjärv.

“Iga merel seilajal peaks olema seljas päästevest, alus ei tohi olla ülerahvastatud ning sõidukit juhtigu ikka ainult kaine inimene. Alati tuleks kaasa võtta ka laetud ning veekindlas ümbrises mobiiltelefon, et ohu korral saaks koheselt abi kutsuda kas lühinumbril 112 või merevalvekeskuse numbril 619 1224,” ütles Kaarjärv.

Sel nädalavahetusel sai Tallinna kordoni merevalvekeskus kokku üheksa teadet õnnetustest või ohuolukordadest merel. Tänavu on Eesti vetes hätta sattunud ligi kolmsada ning hukkunud on kuus inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.