ÜRO: Looduse hävitamine ohustab inimkonda sarnaselt kliimamuutustega

"Aken meie tegutsemiseks on sulgumas ja võimalusi aina vähem," hoiatas ÜRO platvormi IPBES juht Robert Watson.

Pilt: Scanpix/ Protestija hoiab surnud mesilais

ÜRO: Looduse hävitamine ohustab inimkonda sarnaselt kliimamuutustega

Toimetaja: Moonika Tuul

"Aken meie tegutsemiseks on sulgumas ja võimalusi aina vähem," hoiatas ÜRO platvormi IPBES juht Robert Watson.

Looduse hävitamine ohustab inimkonda vähemalt niisama palju kui inimtekkelised kliimamuutused, ütles ÜRO bioloogilise mitmekesisuse juht esmaspäeval Pariisis, kuhu 130 riigi diplomaadid on kogunenud andma hinnangut looduse olukorrale ja töötama välja päästeplaani alused, vahenads BNS.

"Aken meie tegutsemiseks on sulgumas ja võimalusi aina vähem," hoiatas ÜRO valitsustevahelise bioloogilise mitmekesisuse ja ökosüsteemide teenuste teaduspoliitika platvormi IPBES juht Robert Watson delegaatidele.

Konverentsil arutatav "Kokkuvõte poliitikategijatele" käsitleb inimkonna laastamistööd planeedi kallal, mis on kahjustanud Maa võimet taastada ressursse, millest me sõltume, alates puhtast õhust ja veest ning lõpetades viljaka pinnasega.

Raporti kohaselt on kuni miljon liiki praegu väljasuremisohus, neist paljud lähemate kümnendite jooksul, ning kolmveerand Maa maismaast on "tõsiselt muudetud". Kolmandik merede kalavarudest on languses ning ülejäänud kestlikkuse piiril. Tolmeldavate putukate, eriti mesilaste arvukuse järsk vähenemine ähvardab viljasaaki hinnangulise väärtusega pool triljonit dollarit aastas.

2010. aastal ÜRO bioloogilise mitmekesisuse leppega vastu võetud 20 kümneaastast eesmärki kaitsealiuste alade laiendamiseks, liikide väljasuremise ja metsade pindala vähenemise aeglustamiseks ning saaste vähendamiseks on määratud ühe või kahe erandiga läbikukkumisele, märgib raport.

Laadimine...Laadimine...