USA tankid saabusid Tapale

Tapale saabusid laupäeva hommikul Ameerika Ühendriikide kompaniisuuruse väekontingendi järgmise rotatsiooni varustus ja tehnika, sealhulgas M1A2 Abrams tankid.

USA tankid saabusid Tapale (2)

Tapale saabusid laupäeva hommikul Ameerika Ühendriikide kompaniisuuruse väekontingendi järgmise rotatsiooni varustus ja tehnika, sealhulgas M1A2 Abrams tankid.

Saabunud kompanii koosneb ühest tanki- ja kahest õhudessantrühmast, teatas kaitseväe peastaap BNS-ile.

Tankirühm kuulub Ühendriikide maaväe 3. jalaväediviisi, 1. brigaadi, 7. rügemendi koosseisu, õhudessantväelased aga 173. õhudessantbrigaadist.

Järgmisel nädalal vahetavad nad välja Eestist Saksamaale suunduva 2. ratsaväerügemendi 3. eskadroni mehhaniseeritud jalaväekompanii.

Sarnaselt Eestist lahkuva üksusega hakkavad ameeriklased ja nende tehnika paiknema 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus.

Üksuse saabumine on osa Ameerika Ühendriikide heidutusmeetmete operatsioonist Atlantic Resolve Kirde- Euroopas, mille eesmärgiks on NATO julgeolekumeetmete tugevdamine. USA hoiab Eestis kompanii suurust roteerivat üksust.

"Saabunud tankirühm viibib Eestis järgmised kolm kuud ja võtab osa mitmetest eestlaste õppusest, sealhulgas suurõppusest Siil," ütles Ühendriikide Euroopa väejuhatuse läviohvitser kapten Eric Kirsch.

Ta lisas, et tankid saabusid Ameerika Ühendriikide Georgia osariigist ning kuuluvad maailma parimate tankide hulka.

Kapten Kirschi sõnul on M1A2 Abrams olnud ameeriklaste relvastuses viimased kolmkümmend aastat ning on tõestanud end nii Iraagis kui Afganistanis.

Tegemist on tankiga, mille kavandamisel on mõeldud kvaliteedile ja võimekusele ning mis on vajadusel võimeline edukalt võitlema ülekaaluka vastasega.

3. jalaväediviisi 7. jalaväerügement on üks vanimaid Ameerika Ühendriikide maaväe jalaväeüksuseid, mis loodi rohkem kui 200 aastat tagasi ja on osalenud 12 sõjas ning saanud üksusena rohkelt tunnustusi. Rügement on osalenud mõlemas maailmasõjas, Korea ja Vietnami sõdades, aga Iraagi ja Afganistani operatsioonidel. 7. jalaväerügement on osa 3. jalaväediviisist, hüüdnimega Rock of the Marne, mille üksus sai I maailmasõjas Marne'i lahingus üles näidatud vapruse eest.

 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...