UUED SPORDIVÄLJAKUD JA KAKUKAAMERA: Linnas saab tänavu korda rekordarv parke

Koidu park saab spordiväljaku ja Luite mets jõulinnaku, Priisle parki on kavas ehitada mänguväljak ning Parditiigi juurde püsti panna kanakulli kaamera."Tänavune aasta on meie linna parkidele õnnelik aasta – uue ilme  saab korraga mitu Tallinna parki," ütles linna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik. 

Pilt: Kadarik, Tüür. Arhitektid

UUED SPORDIVÄLJAKUD JA KAKUKAAMERA: Linnas saab tänavu korda rekordarv parke

Koidu park saab spordiväljaku ja Luite mets jõulinnaku, Priisle parki on kavas ehitada mänguväljak ning Parditiigi juurde püsti panna kanakulli kaamera."Tänavune aasta on meie linna parkidele õnnelik aasta – uue ilme  saab korraga mitu Tallinna parki," ütles linna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik. 

Uue näoga Tammsaare park valmib juba suve lõpuks

 

Muu hulgas saab park vaiksema koha omaette olemiseks ning kunagise turuhoone keldrile kerkib kohvik-restoran.


Täieliku uuestisünni teeb juba suve lõpuks läbi kesklinnas asuv Tammsaare park. See on ka esimene nähtav samm linna peagi rajatava uue peatänava ning selle lähiümbruse uuendamisel. "Kogu ümberehitus, mis hõlmab haljastust, uut valgustust, pargimööbli paigaldamist, kioske ja skulptuure, peab valmis olema 15. septembriks," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. "See on üks meie linna esinduskohti. Kindlasti ei saa me Tammsaare pargis millegi arvelt allahindlust teha või tööde lõpetamisega  liigselt  kiirustada."

 

Kitseaed vanalinnas ootab peagi uutel teedel jalutajaid

 

Piiskopi aed sai õunapuud, aia keskaegne kaev sisse valguse ja peale lamineeritud klaasi.


Kesklinnas on käsil veel mitu olulist parkide uuendamist. "Üks neist on kahtlemata otse vanalinnas paiknev Kitseaed ehk Jaan Koorti metskitse skulptuuri ümber paiknev haljak Nunne tänaval," lausus linnaosavanem Vladimir Svet. "Sinna on juba rajatud trepid, mis lubavad juurdepääsu õdusale istumisalale Toompea müüri ääres, ning lõppenud on Toompea tugimüüri korrastamine Patkuli trepi juures ja Kitseaia taga."


Veel uuendatakse pargimööblit Poolamäe pargis. "Avame ka spordiväljaku Koidu pargis ja rajasime Luite metsa uue jõulinnaku," rääkis Svet. "Russalka juures olnud ja Reidi tee ehitusele ette jääva spordiinventari kolime pärast remonti  A. Le Coq Arena juurde. See kõik sünnib veel sel suvel."


Piiskopi aia uuendamine on lõppenud ning aed külastajatele avatud. Seal asuv keskaegne kaev läbis värskenduskuuri, sai sisse valguse ja peale lamineeritud klaasi. Vaateplatsi kahe tasapinna vahele rajati istemüürid. Et autod aeda ei trügiks, asendas Tallinna Teede AS betoonist tänavakivid  kaubandus- ja tööstuskoja hoone kõrval muruga. Park sai õunaaia ning laia graniitsõelmetest kattega ala. Pargi graniitplaatidest peatee kõrvale rajati diagonaalseid kõrvalteid koos uute muruplatsidega. Radade äärde paigaldati pingid ja prügikastid ning kõrvalteede valgustamiseks uued laternad. Ehitus läks maksma 204 000 eurot.

 

Mustamäe Parditiigi ümbrus säilitab loodusliku ilme

 

Parditiigi pargi suured puud ja põõsad jäävad paradiisiks laululindudele, tulevikus lisandub loodusrada.


Juulis algas Mustamäe Parditiigi pargi korrastamine. Sinna rajatakse uued kõnniteed ja nüüdisaegne valgustus, samuti uuendatakse haljastust. Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laatsi kinnitusel pole aga vaja karta, et sinna ei jäägi alles midagi looduslikku. "Looduslik loduala pargi Nõmme tee poolses osas jääb alles, mis tähendab, et seal maha langenud puid ja puuoksi ei koristata ning võsa ja kuivanud puid, mis inimesi ei ohusta, ei raiuta. Selles kohas tunnevad end hästi laululinnud, sest alustaimestik pakub neile pesitsemiseks ja varjumiseks ohtrasti kohti ning maha langenud puutüvedes elutsevad putukad täidavad toidulauda. See loobki pargikülastajatele võimaluse nautida laululindude pakutud kontserte," rääkis ta. Tulevikus on plaanis rajada pargi metsikumasse ossa looduse õpperada ja paigaldada kaamera, et jälgida kanakulli tegutsemist. Parditiik asub paigas, kus omal ajal laius soo.

 

Priisle puhkeala uhkeldab juba uue parklaga

 

Uude Priisle parki on kavas rajada hubane aed pinkide ja lamamistoolidega, lava, infostend, koht jõulupuule jpm.


Lasnamäel Priisle asumis on käsil 1,6 ha suuruse uue pargi ehitus, sinna tulevad hubane aed pinkide ja lamamistoolidega, lava, infostend, mänguväljakud, koht jõulupuule jpm. Kõik selle peaks paika panema järgmise aasta eelarve.


Praeguseks on valminud pargi servas 63-kohaline parkla külastajatele ja kohalikele elanikele. Olemas on ka juurdepääsuteed ning nüüdisaegne valgustus ja haljastus.

Laadimine...Laadimine...