Uus Eesti tsirkus pakub närvikõdi, põnevust ja nalja

29.- 30. september toimub esimene Eesti Professionaalse Tsirkuse Showcase – EPICIRQ. Etendused, arutelud, ekskursioonid – näitamaks, kuivõrd mitmekülgne ja tegus Eesti tsirkuses toimuv on. 

Pilt: Joonas Purastie

Uus Eesti tsirkus pakub närvikõdi, põnevust ja nalja

Toimetaja: Triin Oja

29.- 30. september toimub esimene Eesti Professionaalse Tsirkuse Showcase – EPICIRQ. Etendused, arutelud, ekskursioonid – näitamaks, kuivõrd mitmekülgne ja tegus Eesti tsirkuses toimuv on. 

Eesti tsirkus on omalaadne, värske ja elav. Lisaks on ta palju tegusam ja suurem kui tavainimene arvatagi oskaks. Kui artistid tsirkusele omaselt mööda ilma tuuritavad, ongi raske aimu saada, milline kunst siin tegelikult sündimas on. Seetõttu saigi ellu kutsutud EPICIRQ showcase, andes võimaluse kahe päevaga professionaalse tsirkusekogukonna parimatest paladest osa saada. 

EPICIRQ-i avapauguks on etendusõhtu 29. septemberil kl 18 Vaba Lava Teatrikeskuses, kus astuvad üles Carousel Company, Anna Kristin Peterson-McCarthy ja Grete Gross. 

"Carousel Night" Carousel Company esituses (Ireen Peegel ja Jaakko Repola) on lummav lavastus, mis resoneerub vaatajate hingamise ja omade kogemustega. "Carousel Night" oli füüsiliselt eriline dialoog kahe uskumatult andeka, kohal oleva artisti vahel. See sensitiivselt häälestatud etendus oli maagilline vaadata ja tegi, mida vähesed kunsttükid suudavad teha – peatada aeg." – Eino Saari, teatrilavastaja, žürii liige Kajaani Runoviikko lühilavastuste festivalil, mille Carousel Night aastal 2016 võitis.

Multidistsiplinaarse kondiväänaja Anna Kristin Peterson-McCarthy soololavastus "Absurd" räägib Lääne maailma mugavusest ning selle absurdsusest Kolmanda maailma kõrval. EPICIRQil esitab Peterson lavastuse esimese demo versiooni. 
"Samal ajal, kui lapsed kõnnivad kilomeetreid maha, et vett juua, saab teine laps
teises maailma otsas rabanduse, et ta nutitelefoni näputuvastus ei tööta helikiirusel.
Kuidas ühele inimesele on antud ja teisele ei ole.
Aga kumb on õnnelikum?"

Grete Gross esitab oma soololavastuse "Ahelad" koos muusikutega Jakob Teppo (klaveril) ja Johanna Randvere (tšellol). "Ahelad" räägib loost õppimaks end aktsepteerima ja armastama. Kiht-kihilt koorib „Ahelad" maha hägu ja kaevub roiskunud valusse, leides sealt puutumata ilu… Et näha kõiki värve, mis varjatud, et kuulda kõiki sõnu, mis salatud. Aastal 2016 nomineeriti lavastuse tööversioon Eesti teatri aastaauhinnale ühendatud etenduskunsti kategoorias. 

Igale etendusele järgneb vestlusring artistidega.

Kell 21 on EPICIRQi külastajad oodatud vastavatud kultuuribaari Heldeke, kus artist Dan le Man (Dan Renwick – AUS) esitab oma soololavastuse "Dicey!". Lavastus, kus määravaks on juhus – täringuvise määrab piletihinna, etenduse pikkus võib varieeruda viiest minutist paari tunnini, sisu ühest äärmusest teise.
Etendusele järgneb järelpidu kultuuribaaris Heldeke. Heldeke on loodud täitma tühimikku Tallinna kultuurielus, pakkudes etenduspaika kunstnikele ja žanridele, mis suurtest teatrilavadest kõrvale jäävad. 

30. septembril korraldatakse ekskursioon Suure Hundi Residentuurikeskusesse Vaekülas, Lääne-Virumaal. Keskus tõotab saada üheks olulisimaks tsirkuseartistide loomepaigaks Põhja-Balti piirkonnas, eeldatav avamisaeg 2020. 
Ekskursioonil teeb majast tutvustuse paiga asutaja ja omanik, tsirkuseartist Lizeth Wolk.
Järgnevad esitlused teemadel tänavakunst Eestis (Open Tsirkus Stage’i, Tadaa Tänavafestivali ning kultuuribaar Heldeke asutaja Dan Renwick) ning tsirkusekunst Eestis Hoog Festivali näitel (Hoog Festivali asutaja ja peakorraldaja, AD Productions eestvedaja ja Tsirkusekeskuse üks asutajatest, Anu Tähemaa)

Järgneb pitch sessioon, kus tutvustatakse uuslavastusi nagu näiteks Anna Kristin Peterson-McCarthy poolt lavastatav Dostojevski "Valged ööd", Big Wolf Company eeposlik tänavasatiir "Kolm õde" ja Folie productions Soome-Eesti koostöös valminud jõululavastus "Krudiseja".

Ekskursioonil ning esitlustel osalemiseks on vajalik eelregistreerumine.

EPICIRQ on plaanitud iga-aastase sündmusena, hetkel on tegu esimese sammuna pikal teekonnal.

Piletid müügil Fienta piletimüügikeskkonnas ja tund enne etenduse algust kohapeal. 

 

Sündmuse koduleht

Sündmus Facebookis

Ekskursioonile registreerumine 

Piletid


Laadimine...Laadimine...