UUS KAJA KULTUURIKESKUS: Toetused ja tantsuõpe ühest majast

Uue Kaja keskuse läbi kolme korruse ulatuvas saalis saab nautida kontserte, õppida tantse ja võimelda.

Pilt: Albert Truuväärt

UUS KAJA KULTUURIKESKUS: Toetused ja tantsuõpe ühest majast

Kai Maran

Uue Kaja keskuse läbi kolme korruse ulatuvas saalis saab nautida kontserte, õppida tantse ja võimelda.

35images

Mustamäel tegutseva Kaja kultuurikeskuse (Vilde tee 118) uue maja katuselt sai hiljuti juba sarikapärja maha saagida. "Ma arvan, et Mustamäe on üks õnnelik linnaosa, siin on peaaegu kõik olemas," ütles linnapea Taavi Aas sarikapeol.

"Peagi avame siin  spordikeskuse sauna ja spaaga, teine suurem töös olev objekt ongi vana hea Kaja kultuurikeskus, mis lähiajal uuel kujul valmis saab. Kui need kaks asutust uksed lahti teevad, siis mina küll ei tea, mida Mustamäele veel vaja oleks või mis puuduks. Loomulikult tuleb meil veel mõned koolid korda teha, samuti lasteaiad. Mustamäe saab pilootprojektina ka esimese parkimismaja. Kui see hästi vastu võetakse ja inimesed seda kasutama hakkavad, läheme projektiga edasi juba teistes linnaosades."


Vastuvõtud või sünnipäevad


Senine Kaja hoone oli mustamäelastele kindlasti üks linnaosa sümboleid. Nüüd aga kerkib senise nõukogudeaegse tüüpprojekti järgi valminud kinohoone asemele mitmekorruseline maja, mis pakub ehk isegi kümmet vaba aja veetmise võimalust. "Soovime pakkuda ühes majas võimalikult palju," lausus abilinnapea Eha Võrk. "Me ei lähe ju ka raamatukokku enam ainult lugema – läheme sinna muusikat kuulama, filme vaatama ja raamatuid  laenutama. Samamoodi on Kaja kultuurikeskusega. Me tuleme siia kultuurijanus, me tahame siin laulda, laulukooris osaleda, tantsida! Näiteks oma teatrit pole Mustamäel seni olnud, nüüd aga tuleb siia moodsa ja tänapäevase sisseseadega saal, mida saab kasutada ka teatrietendusteks."


Keskusse tuleb osaliselt läbi kolme korruse ulatuv 300-kohaline saal, kus on võimalik korraldada ka veidi suuremaid kontserte. Lisaks huviringide ruumidele on hoones bändide harjutusruum, riietus-, abi- ja tehnilised ruumid ning dekoratsioonide ladu.


Sarikapeol osalenud mustamäelase Elle Mäekivi sõnul on ta eriti rõõmus suure hulga huviringide üle, mis hoones tegutsema hakkavad. "Kõige rohkem ootan tervisevõimlemist," ütles Mäekivi. "Praegu käin võimlemas kesklinnas Raua tänaval, aga kui siia võimlemisring tuleb, hakkan loomulikult siin käima. Elan Tammsaare teel, Kaja ei jää mu kodust kaugele." Tulevasse kultuurikeskuse majja kolib ka linnaosavalitsus, nii on elanikel seal mugav asju ajamas käia. "Me saame kasutada  ruume mitmel otstarbel," ütles Võrk. "Kui linnaosa korraldab näiteks mõne vastuvõtu, sünnipäevapeo eakatele või kontserdi, siis saab selleks kasutada Kaja keskuse saali. Samas on hästi mõnus kõik teenused ühest kohast kätte saada."


Mäekivi on ehitise valmimist algusest peale huviga jälginud. "Olen elanud Mustamäel juba 52 aastat ja Kajas on kinos käidud küll ja küll. Lammutamise ajal oli kurb tunne, et millal siis uus asemele saab. Olen ehitustöid jälginud, käisin ka nurgakivi panekul ja näen, et ehitus on väga hästi edenenud. Iga kord, kui bussiga siit mööda sõidan või mööda kõnnin, viskan pilgu peale."
"Mäletan, et kui Kaja keskuses oli kinomaja, käisin minagi siin kinos, Mustamäe tüdruk nagu ma olen," mainis Võrk.


Valmib veebruaris


Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laatsi kinnitusel on ehitus igati graafikus ja juba mõeldakse maja sisustamise peale. "1. juunil asetasime nurgakivi ja tänu tublidele ehitajatele on töö kiiresti edenenud. Nad on töötanud iga päev, puhkepäevad ja pühad kaasa arvatud," rääkis Laats. "Mõne päeva pärast kuulutatakse välja ka sisustushanked. Sisekujundusega on ju samuti palju muret – mis värvi peab olema uks ja milline mööbel sinna sobib. Kui täna kogunesime siia, et tähistada sarikapidu, siis järgmise aasta veebruaris tuleme hoone pidulikule avamisele."


Mustamäe uue, 4000 m2 suuruse kultuurikeskuse ja linnaosavalitsuse ehitus maksab 8,3 miljonit eurot. Hoone projekteerisid Infragate Eesti AS ja arhitektuuribüroo BOA OÜ, kavandi autorid on arhitektid Jürgen Lepper, Anto Savi ja Margus Soonets.

Laadimine...Laadimine...