Uus Tallinn Triathlon kutsub osalema ja kaasa elama

Sellel suvel 25.juuli on kõigi spordihuviliste rõõmuks toimumas Tallinnas üle mitmekümne aasta taas triatloni suurvõistlus. 

Pilt: Erakogu

Uus Tallinn Triathlon kutsub osalema ja kaasa elama

Sellel suvel 25.juuli on kõigi spordihuviliste rõõmuks toimumas Tallinnas üle mitmekümne aasta taas triatloni suurvõistlus. 

Tallinn Triathlon on võistlus, mis pakub väljakutseid nii professionaalidele, triatloni harrastajatele kui ka lastele-noortele. 

Triatloni start antakse Pirita jõe suudmes, mis oli paatide randumispaigaks juba muinasajal. Ujumisdistants kulgeb Tallinna lahel Pirita supelranna suunas. Mööda mereäärt kulgeval rattadistantsil saab nautida suurepäraseid vaateid UNESCO Maailmapärandi nimekirja kantud Tallinna vanalinnale. Jooksurada möödub 1436 aastal avatud Pirita Kloostri müstilistest varemetest ja lookleb Pirita jõe ürgoru maastikukaitsealal.

Ajalooline Tallinn ja Pirita jõe ürgoru luited ning terrassid, millel kasvavad 150-200 aastased männikud ja liigirikkad lehtpuupuistud, pakuvad raske võistlusraja läbijatele emotsionaalset naudingut, mis annab jõudu vastupidavust nõudvate distantside läbimiseks.

Võistlusprogrammis on erinevad distantsid lastele, noortele kui ka harrastajatele, kes soovivad triatloniga esmatutvust teha. Võistluse põhidistantsil 1,5 km ujumist, 40 km rattasõitu ja 10km jooksu, on võimalik osaleda ka võistkondadel. Võistkondlikus võistluses läbib igat osaala (ujumine, rattaõit, jooks) erinev võistleja.

Maailmas on selline formaat väga populaarne just ettevõtete, spordiklubide, perekondade ja kogukondade hulgas, sest pakub koos võistlemise rõõmu ja võimalust veeta ühine sportlik suvepäev.

Tallinn Triathlon kuulub Eesti Triatloni Liidu karikasarja, ning on sel aastal ühtlasi ka Eesti meistrivõistlusteks olümpidistantsil, noortele ja veteranidele sprindidistantsil ning ka lastedistantsil.


AJAKAVA   25.07.2015

8:30    VÕISTLUSKESKUSE AVAMINE

10:00  KAITSEVÄETRIATLON (MEISTRIVÕISTLUSED) START

11:30  TALLINN TRIATHLON RAHVATRIATLON START

12:30  KAITSEVÄE MV AUTASUSTAMINE!

13:15  TALLINN TRIATHLON OLÜMPIADISTANTS JA SPRINT EESTI MEISTRIVÕISTLUSED (indv) START

13:20  TALLINN TRIATHLON OLÜMPIADISTANTS (võistk) START

17:00  TALLINN TRIATHLON LASTETRIATLON START (EESTI MEISTRIVÕISTLUSED)

18:00  TALLINN TRIATHLON LÕPETAMINE JA AUTASUSTAMINE

Eesti Kaitseväe meistrid triatlonis selguvad võistluspäeva avastardis.

Tallinn Triathloni kodulehel on võimalik kõigil spordihuvilistel tutvuda võistlusraja ja -tingimustega.

Võistlust korraldab 21CC Triatloniklubi koostöös Tallinna linna ja Eesti Triatloni Liiduga. Võistluse ujumispartner on Speedo, rattapartnerid Rademar ja Trek ning värskenduspartner Science in Sport. 


Laadimine...Laadimine...