Vaata siit, milliseid teid ja tänavaid Lasnamäel lähiaastatel remonditakse

Lähiajal tehakse Lasnamäe elanike rõõmuks korda paljud linnaosa teed ja tänavad.

Pilt: Lasnamäe LOV

Vaata siit, milliseid teid ja tänavaid Lasnamäel lähiaastatel remonditakse (1)

Viktoria Panova, Lasnamäe Linnaosa Valitsus

Lähiajal tehakse Lasnamäe elanike rõõmuks korda paljud linnaosa teed ja tänavad.

Ei ole harvad need juhud, kui linnateede seisukord kurvastab kõige rõõmsameelsematki meist. Eriti valusalt puudutab see neid, kes ei kujuta oma elu autota ette. Kui peamised linna maanteed on enamasti korras , siis väiksemate ja kvartalisiseste teedega on lood kohati palju hullemad.

"Sõites ise pidevalt autoga Lasnamäel, saan ma suurepäraselt aru neist inimestest, kes ei ole linnaosa teede seisukorraga rahul. Paraku, kuna suuremahulisemad projektid sõltuvad suures osas ka rahastamisest, omavalitsuste tulubaas aga ei ole siiamaani taastatud kriisieelsele tasemele, ei edene teede remonditööd nii kiiresti, nagu tahaks. Samas võib olla kindel, et järk-järgult tehakse kõik taastamist vajavad teed ikkagi korda," nendib Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Majaka tänav saab lõpuks valmis

Juuli lõpuks lõpetatakse kauaoodatud Majaka tänava rekonstrueerimine. Selleks ajaks vahetatakse välja kogu teekatend, rekonstrueeritakse tehnovõrgud ja tänavavalgustus. Punkti rekonstrueerimistöödele paneb haljastuse taastamine ja uute liikluskorraldusvahendite paigaldamine.

Aasta lõpuni on veel aega

2016. aasta juulis algab Loitsu ja Lummu tänavate taastusremont. Selle käigus freesitakse olemasolev asfaldikiht ning paigaldatakse uus asfaltkate sõiduteele ja kõnniteedele, taastatakse haljastus ning paigaldatakse liikluskorraldusvahendid. Tööde lõpetamise tähtaeg on 2016. aasta september.

Lasnamäe Linnaosa Valitsuse ettepanekul on koostamisel projekt Suur-Pae Lasteaia (Punane tn 29) sissesõidutee ja parkla rajamiseks. Täpsem tööde lõpetamise tähtaeg selgub pärast ehitusloaga projekti valmimist.

Tänavu oktoobrikuus peaks Tallinna Kommunaalameti plaani kohaselt lõppema Kantsi tänava jalakäijate viadukti kapitaalremont.

Pilguheit tulevikku

Järgmisel, 2017. aastal, on Kommunaalametil plaanis teostada Lasnamäel järgmised teetööd:
⦁ Pae asumi jalakäijate promenaadi rajamine
⦁ Suur-Sõjamäe tänava rekonstrueerimine (Kesk-Sõjamäe tn –J.Smuuli tee)
⦁ Pae 7, 9, 11, 13, 15 garaažide esise tee rekonstrueerimine
⦁ Laagna asumi sisekvartaliteede taastusremont, sh P.Pinna ja Pikri tänavate taastusremont

Tasub märkida, et kõiki nende plaanide tulevik sõltub sellest, kas vastavad projektid saavad rahastuse Tallinna eelarvest.
Mis puudutab pikaajalisi projekte, siis aastatel 2019–2020 on kavas Betooni ja Paneeli tänavate rekonstrueerimine. Peterburi tee Ülemiste ristmikust Paneeli tänavani lõigu korda tegemiseks on kavas taotleda kaasfinantseerimist Euroopa struktuurifondidelt.
Lööge otsustamisel kaasa!
Lasnamäe Linnaosa Valitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Ain Orav on kindel, et Teede ja tänavate taastusremondi ja rekonstrueerimise üle saavad rõõmu tunda ka jalakäijad, kuna koos sõiduteede asfalteerimisega saavad uue ülekatte ka sõiduteedega külgnevad kõnniteed.
Kui mõni Lasnamäe tee või tänava remont ei leidnud sinu arvates kajastust linnaosa remonditööde plaanides, siis anna meile teada e-posti aadressile lasnamae@tallinnlv.ee.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...