VAATA VIDEOT: Kas Tallinn peaks meelelahutusasutustes öist alkoholimüüki piirama?

Täna algab Tallinna linnavolikogu avatud uste päeva raames volikogu fraktsioonide esimeeste debatt teemal "Kas Tallinn peaks meelelahutusasutustes öist alkoholimüüki piirama?". Arutelu juhib linnavolikogu aseesimees Toivo Tootsen.

Pilt: Dmitri Povilaitis

VAATA VIDEOT: Kas Tallinn peaks meelelahutusasutustes öist alkoholimüüki piirama?

Toimetaja: Toomas Raag

Täna algab Tallinna linnavolikogu avatud uste päeva raames volikogu fraktsioonide esimeeste debatt teemal "Kas Tallinn peaks meelelahutusasutustes öist alkoholimüüki piirama?". Arutelu juhib linnavolikogu aseesimees Toivo Tootsen.

 

Septembri alguses andis Põhja prefekt Kristian Jaani Tallinna linnavolikogule ülevaate õiguskorrast pealinnas, milles tõi ta muuhulgas välja, et ligi kolmandik politsei väljakutseid on seotud alkoholi liigtarvitamisest tingitud probleemidega. Tallinna linnavolikogu esimees ja volikogu Keskfraktsiooni juht Tiit Terik ütles, et politsei otsene ja ühene soovitus volikogule oli piirata meelelahutusasutustes öist alkoholi müümise aega.

"Kindlasti ei tohiks olla esmane eelistus erinevate keeldude ja käskudega elu korraldada, aga mida teha siis, kui polegi enam muid vahendeid, sest kõiki olemasolevaid võimalusi on juba proovitud? Olen nõus, et ühelt poolt piiraks see justkui ettevõtlusvabadust, teisalt inimese õigust ise otsustada, kus ja kuidas ta oma vaba aega veedab. Samas tõi prefekt näiteid nii Hollandist kui Norrast, kus alkoholi müügi aeg baarides oli otseses seoses alkoholi tarbimisega seotud vigastuste ja vägivaldsete kuritegude arvuga,“ lausus Terik.

Linnavolikogu esimehe sõnul ei saa selliseid otsuseid teha kiirustades, vaid kõik kaasnevad võimalikud negatiivsed ja positiivsed tegurid tuleb põhjalikult läbi analüüsida. "Igatahes siin on, mille üle mõelda. Kas tähtsam on õigus öösel baarist vägijooke osta või suurema osa linlaste õigus turvalisele ja puhtale linnakeskkonnale?“ lisas Terik.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul tuleb linnakodanike vaba aja veetmise võimalusi arendada ja linnal peavad olema võimalused korrale kutsuda need mõned asutused, kes ei suuda tagada avalikku korda oma teenust pakkudes.

"Omavalitsusel peab olema võime kohapeal elu korraldada ning oma territooriumil muresid lahendada. Tallinnas pakkusime juba 2017. aastal välja, et sarnaselt Amsterdamile või Londonile vajab ka Tallinn öölinnapead - kedagi, kes esindaks ühiskondlikul alusel kohalikke elanikke, restorane ja söögikohti. Öölinnapea otsiks linnaga koos lahendusi, kuidas elu võimalikult üksteist austavalt toimida saaks, samuti näiteks, kuidas on korraldatud öine transport ja tagatakse kord. Oleme varasema siseministri Kalle Laaneti eestvedamisel riigikogus esitanud ettepaneku seaduse muutmiseks, et omavalitsus saaks võimaluse piirata hommikust alkoholimüüki kella 10-ni, et lahendada mured mõnes kohas, kui hommikune müük segab linnaelu,“ ütles Michal.

Tallinna linnavolikogu asub aadressil Vana-Viru 12, fraktsioonide esimeeste debatt toimub 2. korruse saalis.

 

 

Laadimine...Laadimine...