VAATA VIDEOT! Linnapea teeb ettepaneku Tallinna Televisiooni nõukogule lõpetada telekanali tegevus

"Telekanali ülalpidamine on kulukas ja samal ajal mitte eriti tõhus, sest inimeste meediatarbimise harjumused on muutunud. Informeerime tallinlasi edaspidi erinevate kanalite, sealhulgas telekanalite kaudu ja arvestame sellega, et inimesed veedavad järjest rohkem aega veebis ja sotsiaalmeedias ja järjest vähem televiisoriekraani taga," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Pilt: Dmitri Povilaitis

VAATA VIDEOT! Linnapea teeb ettepaneku Tallinna Televisiooni nõukogule lõpetada telekanali tegevus (8)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Telekanali ülalpidamine on kulukas ja samal ajal mitte eriti tõhus, sest inimeste meediatarbimise harjumused on muutunud. Informeerime tallinlasi edaspidi erinevate kanalite, sealhulgas telekanalite kaudu ja arvestame sellega, et inimesed veedavad järjest rohkem aega veebis ja sotsiaalmeedias ja järjest vähem televiisoriekraani taga," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

 

Kõlvart teeb Tallinna Televisiooni (TTV) nõukogule ettepaneku teha otsus, et TTV lõpetaks tegutsemise senisel kujul telekanalina 1. oktoobrist.

Kõlvarti ettepaneku kohaselt jääb TTV kaubamärgina alles ja sihtasutus jääb tootma linnauudiseid ja linnasaateid. Edaspidi hangitakse linnauudistele ja saadetele eetriaega teistest telekanalitest. TTV toodang peab olema mugavalt kättesaadav veebis ja nutiseadmete kaudu. Linnapea sõnul on ümberkorralduste tulemusel kavas jõuda väiksema eelarvega suurema hulga inimesteni. TTV eelarvet on kavas vähendada kuni 50 protsenti.

"Vabaneva raha suuname hariduse- ja sotsiaalvaldkonda," ütles Mihhail Kõlvart.

Kui TTV nõukogu toetab linnapea otsust, tähendab see TTV töötajate arvu vähendamist kuni poole võrra. Praegu töötab Tallinna Televisioonis 30 inimest.

Pressikonverentsi ülevaade

"Tõepoolest otsustasin teha TTV nõukogele ettepaneku, mille sisu on TTV telekanali sulgemine," alustas Kõlvart tänast pressikonverentsi. "Samas ei tähenda see seda, et asutus lõpetaks enda tegevust - TTV jätkab produktsioonfirmana, sest linnal on jätkuvalt kohustus tallinlasi teavitada ja informeerida," selgitas Kõlvart, et jätkuvalt on vaja linnauudiseid toota ning TTV on selleks hea instrument.

"Me saame tuleviku perspektiivi vaadates aru, et TTV ei ole kõige parem vahend selleks, et uudiseid levitada," tõi Kõlvart aluseks statistika ja telekanali vaadatavuse reitingud. "See ei olnud lihtne otsus, mitu kuud püüdsime leida ka teisi lahendusi ja erinevaid variante. Siiski on meie eesmärk ehk lõplik otsus efektiivsus ja kokkuhoid."

Linnapea sõnul püütakse Tallinnale olulisi uudiseid tulevikus levitada koostöös erakanalitega või internetimeediaga.

"Loomulikult ei ole uut struktuuri võimalik üles ehitada mõne nädala jooksul - see võtab aega ehk uus süsteem hakkab töötama järgmise aasta algusest, kus TTV hakkab tootma uudiseid, aga levitamine toimub erakanali kaudu," ütles Kõlvart.

Kõlvart: otsus ei olnud emotsionaalselt lihtne

"Praeguse ühiskonna üldine tendents on, et televisioon kolibki tasapisi internetti. See on reaalne tulevik ja me peame olema selleks valmis - pole mõtet kulutada vahendeid, kui see ei ole mõisltik," nentis Kõlvart. "Samas tahan öelda, et kui TTV asutati, oli see revolutsiooniline otsus, aga täna tuleb lähtuvalt kaasaegsetest tendentsidest liikuda edasi."

"See ei olnud ka emotsionaalselt lihtne otsus, tund aega tagasi kohtusin TTV töötajatega isiklikult, sest ma otsustasin, et pean selle sõnumi neile isiklikult tooma," rääkis Kõlvart, et otsus sündis peale pikki suviseid arvutusi ja analüüsimisi.

Linnapea ütles, et TTV reaalne eelarve aastas on olnud 4,5 miljonit eurot. "Ma arvan, et me suudame kokku hoida umbes 40-50 % sellest eelarvest ja samas tõsta päris mitu korda ka reaalsete kontaktide arvu ehk televaatajate arvu. Lisaks peame vähendama ka TTV töötajate arvu umbes poole võrra."

Kõlvart tunnistas, et kanali sulgemine tähendab lisavahendeid, sest linn peab raha täiendavalt eraldama leppetrahvideks, koondamishüvitisteks ja võlgadeks, mis on jäänud maksmata. "Tegevuse lõpetamiseks on seda mõistlik teha – siis saaksime juba järgmisest aastast raha kokku hoida," ütles linnapea.

Riisalu: üleriigilises televisioonis vähenes Tallinna roll  

"Ma olen sisuliselt samal seisukohal, et hind versus kontaktid avalikkusega olid pehmelt öeldes tagasihoidlikud," nõustus TTV nõukogu esimees Aivar Riisalu Kõlvarti ettepanekuga. "Ma loodan, et nõukogu nõustub homme linnapea otsusega. Ma ei saa täna kinnitada, et nad seda teevad, aga ma annan endast parima, sest see suund on tulevikku vaatav ja progressiivne."

Tallinna abilinnapea Riisalu ütles, et TTV sulgemise otsuse taga on väga selged ja praktilised numbrid.

"Ma juhin tähelepanu, et me tootsime üleriigilist televisiooni, kus Tallinna linna roll järjest vähenes ehk see läks vastuollu põhikirjaga. Tõsi, see kõik oli toime pandud heade kavatsustega, sest kõik inimesed vabalevis tahavad teada, mis pealinnas toimub," selgitas Riisalu.

Riisalu ütles, et lepingute lõpetamise lõplik hind kujuneb mõne nädala jooksul läbirääkimiste käigus.

"Julgen teile öelda, et lõplik koondamisteate saanud inimeste arv kujuneb nõukogu ja juhatuse otsuse baasilt," kinnitas Riisalu.

Pukk on valmis uueks väljakutseks

"Soovin siiralt tänada linnapead ja abilinnapead, kes on TTV teemaga tegelenud väga põhjalikult ja pikalt terve suve, mil oleme otsinud lahendusi ja teinud arvutusi," rääkis TTV juhatuse liige Taavi Pukk. "Muidugi oli see otsus ennekõike hästi emotsionaalne, aga tuleb kindlasti tänada neid inimesi, kes on TTV-d ekraani vahendusel jälginud."

Pukki sõnul on televisioon väga kallis ettevõtmine, hea televisioon veel kordades kallimgi.

"Vabalevis olemine maksab väga palju ja paratamatult mida aeg edasi, seda suuremaks numbrid lähevad. TTV peab muutuma Tallinna linna jaoks väga heaks partneriks videote ja uudistega. Oleme kindlad, et see eesmärk saab täidetud ja saame uue ülesandega hakkama," ütles Pukk.

 

 

8 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...