Vaba Rahva Laul kolib tänavu Põlvasse

Kaasa laulavad Oliver Leppik, Grete Paia, Merily Sepp, Kalle Sepp, Gerli Padar, Simo Breede, Urmas Põldma, Merit Männiste ja perebänd, Boris Lehtlaan, Carmen Joala, Ott Lepland ning Mart Müürisepp.

Pilt: Scanpix

Vaba Rahva Laul kolib tänavu Põlvasse (2)

Kaasa laulavad Oliver Leppik, Grete Paia, Merily Sepp, Kalle Sepp, Gerli Padar, Simo Breede, Urmas Põldma, Merit Männiste ja perebänd, Boris Lehtlaan, Carmen Joala, Ott Lepland ning Mart Müürisepp.

19. augustil toimub juba kuuendat korda laulupidu Vaba Rahva Laul, mis tänavu kolib Põlva Intsikurmu lauluväljakule, et tähistada Eesti 26. taasiseseisvumise päeva.

Taas on Vaba Rahva Laulu algataja ja korraldaja Ülo Kannisto ette võtnud järjekordse suurprojekti. Sel korral ei toimu küll eraldi laulupidu Kuressaares, kuid mees kinnitas, et seda vägevamad plaanid tulevad järgmiseks aastaks, vahendas BNS Meie Maad.

Intsikurmu lauluväljakule on Kannisto teadmist mööda mahtunud 2000–3000 lauljat, kuid siis on kasutatud lisapinke. Kuna info repertuaari ja solistide kohta saadeti maakondadesse laiali eelmise nädala algul, ei oska Kannisto kooride hulka veel ennustada, sest inimesed pole veel jõudnud reageerida. Registreerumiseks on aega märtsi keskpaigani.

Siiski teab ta öelda, et umbes kümme koori on juba ammu oma sõna andnud. "Nad teavad, on fanaatikud ja tulevad. Mullu esines Keilas umbes 50 koori kokku umbes 600 koorilauljaga," pakkus Kannisto.

Tänavu astuvad solistidena üles Oliver Leppik, Grete Paia, Merily Sepp, Kalle Sepp, Gerli Padar, Simo Breede, Urmas Põldma, Merit Männiste ja perebänd, Boris Lehtlaan, Carmen Joala, Ott Lepland ning Mart Müürisepp. Laulude valik tuli Kannisto sõnul osalt tema poolt ja ka lauljatega läbi arutades. Dirigent Lauri Breede soovitas aga lõppu lisada võimsa laulu "Isamaa ilu hoieldes", kus kõik solistid saavad peaaegu igaüks veel korra laulda.

Kolmandat korda avab laulupeo Eesti hümniga Kuressaare poiss Oliver Leppik, kes laulab üritusel ka oma "Laulukarusselli" esitatud laulu "Üks laul, üks viis". "Teine laul on "Eesti lipp", mis on taas Gerli Padari esituses koos kooridega – need on paigas," rõhutas ta, lisades, et Saaremaalt on sel korral veel Grete Paia rahvaliku laulu ja ühe oma hitiga, mille valikus polnud samuti küsimustki.

"Loomulikult esitab Kalle Sepp Ivo Linna ja Urmas Alenderi laule, mis talle hästi sobivad, ja Lehtlaanel on teadagi tema stiil," selgitas mees, lisades, et oma debüüdi teeb seal Carmen Joala.

Kui mullu võeti Keilas üles 31 laulu, siis tänavu saab kuulda juba 37. Pidu korraldatakse laupäeval, et kõik saaksid kohale tulla ükskõik millisest Eesti otsast. "Valikuvõimalus puudub, sest ainsa võimalusena tulebki seal kohal olla," lisas Kannisto lõbusalt. "Oleme ära teeninud selle suure kooslaulmise, saades jälle natuke paremateks inimesteks. Praegusel ajal on vaja eesti rahvast jälle kuidagi ühe mütsi alla saada," on Kannisto kindel.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...