Vabade ametikohtade hulk püsis möödunud kvartaliga samal tasemel

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli neljandas kvartalis ligi 11 400 vaba ametikohta; võrreldes eelmise kvartaliga jäi vabade ametikohtade arv samale tasemele, ent vähenes möödunud aasta kolmanda kvartaliga võrreldes 10%.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv foto

Vabade ametikohtade hulk püsis möödunud kvartaliga samal tasemel

Toimetaja: Moonika Tuul

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli neljandas kvartalis ligi 11 400 vaba ametikohta; võrreldes eelmise kvartaliga jäi vabade ametikohtade arv samale tasemele, ent vähenes möödunud aasta kolmanda kvartaliga võrreldes 10%.

Eestis on olnud püsivalt üle 10 000 vaba ametikoha alates 2017. aasta esimesest kvartalist, teatas statistikaamet BNS-ile.

Ametikohtade koguarv ehk vabad ja hõivatud ametikohad kokku oli kolmandas kvartalis 601 300, mis jäi eelmise kvartaliga võrreldes samale tasemele. Ametikohtade koguarvus on jätkuvalt suurim töötleva tööstuse, kaubanduse ja hariduse tegevusala osatähtsus.

Töötlev tööstus ja kaubandus on ka Eesti suurimad tööpakkujad – neil tegevusaladel oli vabade ametikohtade arv kolmandas kvartalis kõige suurem ehk vastavalt 1790 ja 1840 vaba ametikohta. Järgnes hariduse tegevusala, kus oli 1350 vaba ametikohta.

Vabade ametikohtade määr ehk vabade ametikohtade osatähtsus ametikohtade koguarvus oli tänavu kolmandas kvartalis 1,9 protsenti, mis oli sama suur kui eelmises kvartalis ja 0,4 protsendipunkti väiksem kui 2017. aasta kolmandas kvartalis.

Kõrgeim vabade ametikohtade määr oli kolmandas kvartalis 3,4 protsenti haldus- ja abitegevuses ning 2,7 protsenti finants- ja kindlustustegevuses, madalaim ehk 0,3 protsenti kinnisvaraalases tegevuses ja 0,1 protsenti mäetööstuses.

Enamik vabadest ametikohtadest asusid jätkuvalt Harju maakonnas, kus näitaja oli 72 protsenti, seejuures Tallinnas 60 protsenti. Järgnesid 9 protsendiga Tartu maakond, 5 protsendiga Ida-Viru ja 4 prostsendiga Pärnu maakond. Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim ehk 2,3 protsenti Harju maakonnas ja madalaim rhk 0,3 protsenti Hiiu maakonnas.

Vabadest ametikohtadest 30 protsenti oli kolmandas kvartalis avalikus sektoris. Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim välismaa eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes, kus näitaja oli 2,5 protsenti ning kohalikele omavalitsustele kuuluvates asutustes ja ettevõtetes, kus see oli samuti 2,5 protsent. Riigile kuuluvates asutustes ja ettevõtetes oli vabade ametikohtade määr 2,1 protsenti ning Eesti eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõtetes 1,5 protsenti.

Tööjõu liikumist iseloomustav tööjõu käive ehk tööle võetud ja töölt lahkunud töötajate arv kokku oli kolmandas kvartalis ligi 100 200, mis oli võrreldes eelmise kvartaliga 12 protsenti väiksem ja võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 5 protsenti väiksem.

Tööjõu käive suurenes eelmise kvartaliga võrreldes kinnisvaraalases tegevuses, kutse-, teadus- ja tehnikaalases tegevuses ning vähenes kõige enam avalikus halduses ja riigikaitses. Nii tööle võetute kui ka töölt lahkunute arv oli kolmandas kvartalis endiselt suurim hulgi- ja jaekaubanduses, töötlevas tööstuses ja ehituses.

Laadimine...Laadimine...