Vabaduse väljakul saab võimelda ja harrastada suusahüppeid

Laupäeval toimub Vabaduse väljakul ja Kaarli puiesteel Eesti Tervisemess - Liikuma! Päev algab treener Martin Kõrva Vikerraadio virgutusvõimlemisega, mille traditsioon ulatub aastasse 1934.

Pilt: Erakogu

Vabaduse väljakul saab võimelda ja harrastada suusahüppeid

Toimetaja: Triin Oja

Laupäeval toimub Vabaduse väljakul ja Kaarli puiesteel Eesti Tervisemess - Liikuma! Päev algab treener Martin Kõrva Vikerraadio virgutusvõimlemisega, mille traditsioon ulatub aastasse 1934.

Harjutusi valib Martin nii, et neid saaks kaasa teha kasvõi ülikonnas ja istudes.

 

Olümpiasportlane Martten Kaldvee: "Ülekaalulisus ja rasvumine noorte seas on muutunud üha tõsisemaks probleemiks. Eestis liigub igapäevaselt piisavalt ⅙ lastest. Eesti Tervisemessi – Liikuma! eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele Eestimaa noortele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi ning võimalust leida endale sobiv spordiala või huvitegevus, mida harrastada."

 

Spordi alal "Terves kehas terve vaim" on esindatud mitmed spordialaliidud, tutvuda saab kümnete spordiklubidega. Huvilistel on võimalik harrastada suusahüppeid, saada teada, kui kiiresti oled võimeline läbima 100 meetrit murdmaasuusatamise rullidel ning simulaatoril tunda end kui veemotosportlane.

 

Tervisemessil saab lisaks erinevatele spordialade tutvuda ka põnevate liikumisega seotud eksponentidega. Näiteks saavad kepikõnni harrastajad tutvuda vedrustusega treeningkeppidega, matkahuvilised saavad radadega tutvust teha RMK telgis ning olemas on ka liikumisabivahendid.

 

Kell 13.00 toimub Autovaba päeva laval Spordinädala 2018 avamine, mida viib läbi Eesti Olümpiakomitee. Spordinädala 2018 patroonideks on Sandra Raju, Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Allar Levandi.

 

Autovaba päeva laval on võimalik näha mitmeid põnevaid etteasteid: akrobaatikat tutvustab Vello Vaher, rahvale õpetab jalgpallitrikke jalgpallur Richie Kaljulaid ning treeningutele kutsub Explosion tantsutrupp. Salsat ja Argentiina tangot esitleb Euphoria Studio ning tänavatantsu JJ Street Tantsukool.

 

Eraldi alal toimub FitGames hooaja finaaletapp. FitGames on uus trend, mis koosneb üldfüüsiliselt proovile panevast võistlussarjast, kus on kümmekond võistlusklassi. Finaaletapp toimub Vabaduse väljakul terve päeva vältel, auhinnatud saavad nii eliitklassi kuninganna ja kuningas, printsess ja prints.

 

Eesti Messid korraldab Eesti Tervisemessi - Liikuma! koostöös Tallinna linna ja teiste tervisevaldkonna partneritega. Tervisemessi korraldatakse rahvusvahelise Autovaba päeva ja Keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames.

Kohtumiseni Eesti Tervisemessil - Liikuma! Vabaduse väljakul ja Kaarli puiesteel 22. septembril 2018 kell 10-17!

Messi ajakava: www.tervisemess.ee/ajakava

Laadimine...Laadimine...