Vabariigi aastapäeva puhul leiavad aset Tallinnas mitmed pidulikud üritused

Täna kell 18.00 toimub Mustamäe Kultuurikeskuses Mustamäe linnaosa vanema Helle Kalda pidulik vastuvõtt Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamiseks, kus pidupäevakõnega esineb Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas.

Pilt: Scanpix

Vabariigi aastapäeva puhul leiavad aset Tallinnas mitmed pidulikud üritused

Täna kell 18.00 toimub Mustamäe Kultuurikeskuses Mustamäe linnaosa vanema Helle Kalda pidulik vastuvõtt Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamiseks, kus pidupäevakõnega esineb Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas.

"26 aastat tagasi, 20. augustil 1991. aastal, deklareerisime maailmale, et oleme taastanud oma iseseisvuse, oma riigi," ütles Aas. "Sellest hetkest peale on meie elu ja saavutused, meie vead ja vajakajäämised, meie mured ja rõõmud meie endi kätes. Meie endi omad. Me ise vastutame oma riigi ja rahva, oma ajaloo kirjutamise eest!"

Kontsertaktusel tänatakse ja tunnustatakse traditsiooniliselt neid Mustamäe tublisid korteriühistuid, kel täitub tänavu 15 tegutsemisaastat. "Selline tore traditsioon ei ole veel väga pikk, alles kolmas aasta, aga kindlasti on see elujõuline, sest tublisid tegijaid Mustamäel jätkub," ütles Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda. "Kokku on tänavu pidulikule õhtule kutsutud 64 korteriühistut, kellele anname tänukirja ja kingituse. Neid, kes täna kohale tulla ei saa, täname tubli töö eest meie järgmisel korteriühistute ümarlaual. Mustamäe on täpselt nii tugev ja arenev, kui oleme meie, tema inimesed. Ja just nagu Eesti riik on oma rahva nägu, on parem, kaunim, edukam Mustamäe meie endi tegu." 

Kontsertaktusele järgneb Komöödiateatri etendus "Henrik Normanni uskumatud seiklused New Yorgis".

Kristiines toimub Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud kontsert "Minu Eestimaa" homme, 22. veebruaril kell 17.00 Tallinna Tööstushariduskeskuses (Sõpruse pst. 182). Kontserdil esitavad Urmas Alenderi laule Margus Vaher ja Paul Neitsov. Sissepääs kontserdile on tasuta.

Haaberstis toimub Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt samuti homme, 22. veebruaril kell 18.00 Haabersti Vaba Aja Keskuses (Ehitajate tee 109A/2), kus Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson tunnustab linnaosa haridus-, kultuuri- ja noorsootöö tegijaid.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on linnaosavalitsuse eesmärk tunnustada pidulikul vastuvõtul inimesi, kes on aasta jooksul oma tegevusega silma paistnud. "Tahame tänada ja tunnustada neid inimesi, kelle töö on olnud tähelepanuväärselt oluline Haabersti lastele ja noortele ning kes on andnud olulise panuse hariduse, kultuuri ja noorsootöö edendamisele," ütles Jürgenson. "Pidulikul vastuvõtul täname ja tunnustame linnaosas tegutsevaid kodanikeühendusi ja aktiivseid elanikke, kelle panus linnaosa paremaks elupaigaks muutmisel on olnud märkimisväärne."

Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul pakub muusikalist meelelahutust Konstantin Türnpu nimeline meeskoor.

Neljapäeval, 23. veebruaril kell 9.00 asetavad tegevlinnapea Taavi Aas ja abilinnapea Mihhail Kõlvart pärja Reaali Poisi mälestusmärgi jalamile ning kell 11.00 osalevad abilinnapea Arvo Sarapuu ja linnasekretär Toomas Sepp Metsakalmistul mälestustseremoonial ja asetavad pärjad Konstantin Pätsi ja endiste linnapeade haudadele.

Neljapäeval, 23. veebruaril 18.00 toimub Lasnamäel Kultuurikeskuses Lindakivi pidulik vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert. Tasuta kontserdil "Kino.Teater.Muusika" esineb tenor Mati Turi, klaveril saadab Hain Hõlpus.

Vabariigi aastapäeva tähistamine toimub Lasnamäel traditsiooniliselt 24.veebruaril kell 15.00 Jüriöö pargis. Tallinna kõrgeimas punktis on pidulikuks tseremooniaks rivistunud Vahipataljoni auvahtkond, süüdatakse vabaduslõke, peetakse kõnesid ning asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusmärgi juurde. Tseremoonia lõppedes pakutakse kõigile sõdurisuppi ja kuuma teed.

Reedel, 24. veebruaril kell 15.00 toimub Eesti Vabariigi 99. aastapäeva kontsert "Üks kaunis päev" Nõmme kultuurikeskuses (Turu plats 2). Esinevad rahvusooperi Estonia solistid Priit Volmer ja Rene Soom, klaveril saadab Tarmo Eespere. Kontsert on tasuta.

 

Laadimine...Laadimine...