Vabariigi President nimetas ametisse Jüri Ratase valitsuse

Täna Kadriorus uut valitsust ametisse nimetades rõhutas riigipea vajadust pidevalt seista meie põhiseaduses toodud vabaduste ja väärtuste eest ning vähendama kurjust ühiskonnas, seda nii tegudes kui sõnades.

Pilt: Scanpix

Vabariigi President nimetas ametisse Jüri Ratase valitsuse (8)

Toimetaja: Vesta Reest

Täna Kadriorus uut valitsust ametisse nimetades rõhutas riigipea vajadust pidevalt seista meie põhiseaduses toodud vabaduste ja väärtuste eest ning vähendama kurjust ühiskonnas, seda nii tegudes kui sõnades.

Riigipea nimetas ametisse Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa valitsuse, kes saab ametisse asuda pärast seda, kui ministrid on andnud riigikogu ees ametivande. Ilmselt teevad nad seda järgmisel esmaspäeval.

Uue valitsuse ministrid on keskerakondlased peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, regionaalminister Jaak Aab, sotsiaalminister Tanel Kiik; Isamaasse kuuluvad kaitseminister Jüri Luik, justiitsminister Raivo Aeg, välisminister Urmas Reinsalu, rahvastikuminister Riina Solman ja kultuuriminister Tõnis Lukas ning EKRE esindajad siseminister Mart Helme, rahandusminister Martin Helme, keskkonnaminister Rene Kokk, maaeluminister Mart Järvik ning väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik.

Jüri Ratas märkis enne valitsuse ametisse nimetamist peetud kõnes, et valitsuskoalitsioonile langeb suur vastutus Eesti rahva ees.

Peaminister Jüri Ratas rõhutas oma sõnavõtus: "Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa Erakond on rõhutanud, et uus valitsus seisab tugeva, demokraatliku ja kaitstud Eesti ning kõigi inimeste eest. Soovime ehitada jõukamat, tervemat ja sidusamat riiki, kus meie ühiskonnale olulised väärtused ja vabadused oleksid hoitud; kus iga inimene, sõltumata tema soost, vanusest ja rahvusest tunneb end turvaliselt, vajalikuna ja hoituna. Tänan kõiki, kes meid nende eesmärkide täitmisel usaldavad."

Veel lisas Ratas, et valitsuskoalitsioon on leppinud kokku väga olulistes põhimõtetes ja otsustes, mis eespool nimetatut toetavad. "Panustame heaolu ja turvatunde kasvu ning konkurentsivõimelisse majandusse. Tahame vähendada sotsiaalset ebavõrdsust ja panustada tasakaalukasse regionaalarengusse, et kõikjal, olgu maal või linnas, oleks hea elada. Otsuste langetamisel soovime kaasata senisest tunduvalt enam Eesti inimesi," lubas Ratas.

Kõnega edasi minnes ütles Ratas: "Loodame konstruktiivsele koostööle valitsuse ja opositsiooni vahel, ekspertide ja erinevate ühendustega. Arendame demokraatlikku õigusriiki, kus on tagatud meedia-, sõna- ja loomevabadus, võimalus ennast teostada ja arendada. Loome õiglast Eestit, kuhu pöörduksid tagasi kõik need, kes ühel või teisel põhjusel on pidanud paremaks siit lahkuda.

Jätkame kindlalt senisel välispoliitilisel kursil. Räägime kaasa maailmale olulistes küsimustes Euroopa Liidu, NATO ja ÜRO liikmena. Samuti kandideerime ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks, et tuua julgeolekuküsimustesse enam väikeriikide vaatenurka. Eesti Keskerakond, EKRE ja Isamaa on rõhutanud, et uus valitsus seisab tugeva, demokraatliku ja kaitstud Eesti ning kõigi inimeste eest. Soovime ehitada jõukamat, tervemat ja sidusamat riiki, kus meie ühiskonnale olulised väärtused ja vabadused oleksid hoitud; kus iga inimene, sõltumata tema soost, vanusest ja rahvusest tunneb end turvaliselt, vajalikuna ja hoituna. Tänan kõiki, kes meid nende eesmärkide täitmisel usaldavad."

Mart Helme oli oma sõnavõtus luuleline: "Sümboolne on, kui vaatame aknast välja. On saabunud suvi, vähemalt soe kevad. See on väga märgiline, arvestades seda, et ka selle valitsuse ametisse astumisel muutub Eestis palju. On esitatud arvamusi, et see on stagnatsioonivalitsus või et muutused on tagasipöörduvad. Pikk kuu, mis veetsime Stenbocki majas läbirääkimistel ei olnud mahavisatud aeg või kus arutasime tühja-tähja üle. See oli aeg, kus väga põhjalikult kaaluti, mida koalitsioonilepingusse kirjutada ja millised on nende lubaduste reaalsed elluviimise võimalused ja katteallikad."

Helir-Valdor Seeder täiendas omalt poolt: "Kui mõelda perioodile, mis on eelnenud selle valitsuse ametisse astumisele, siis see on avanud Eesti ühiskonda palju rohkem kui valimiseelne periood. Avanud selliste tahkude kaudu ja selliste nurkade alt, mis tulevad kindlasti Eesti tulevikuarengule kasuks. Uus valitsus, kui ta tahab olla edukas ja pälvida inimeste usalduse, peab olema kogu Eesti valitsus. Seega arutelu, kes võitis ja kaotas valimistel rohkem, on mõttetu, selle taustal, et ükski parlamendierakond ei oma nii palju hääli kui palju inimesi üldse valimas ei käinud."

Loe Jüri Ratase täismahus kõnet siit.

8 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...