VAHVAD FOTOD! Jääkarud Nord ja Aron tähistavad sünnipäeva

Krokodillid kolisid troopikamaja trepi remondi ajaks mujale ning  lasid oma basseinid puhtaks küürida.

Pilt: Inari Leiman

VAHVAD FOTOD! Jääkarud Nord ja Aron tähistavad sünnipäeva

Toimetaja: Moonika Tuul

Krokodillid kolisid troopikamaja trepi remondi ajaks mujale ning  lasid oma basseinid puhtaks küürida.

Taas on kätte jõudnud jääkarude sünnipäevaaeg. Laupäeval, 24. novembril sai isajääkaru Nord 17-aastaseks ning täna täitub teine eluaasta noorel jääkarumürakal Aronil.


Polaariumis jalutades võib näha, kuidas Arktika isandad väsimatult ringi toimetavad: ujuvad, sukelduvad, mänguasjadega müravad või pärast suplust karva kuivatades end poriseks püherdavad. Jääkarumajas on uudistamiseks välja pandud fotostend Aroni sünnist ja kasvamisest.
Isakaru Nordi haige tagakäpp on veterinaaride pideva jälgimise all. Iga päev  pakutakse talle eri tegevusi, kuid kuna suurte loomade ravi on keeruline ja pikaajaline, tuleb tulemuste saavutamiseks varuda palju kannatust.


Pühapäeval toimub järjekordne loomade avalik toitmine: saab jälgida, mida ja kuidas söövad jaapani makaagid, surikaadid ja Amuuri leopard. Kommentaare jagavad loomaaia töötajad.


Seoses troopikamajja viiva trepi ja kaldtee remondiga oli maja nädala sees mõned päevad külastajatele suletud. Sel ajal said troopikamaja töötajad kõik krokodillid järgemööda ümber paigutada ning nende basseinid puhtaks küürida.


Juba käivad ettevalmistused detsembri lõpul toimuvaks loomaaialoomade jõulupeoks: esimesed kingitused loomade kingikotti meisterdasid Kiisupere lasteaia pisikesed kasvandikud.


Neljapäeval jälgis loomaaia elevantide eest hoolitsemist tubli töövari Jõhvist.

Laadimine...Laadimine...