Väliseesti noorte pärimuskultuuri laagrist võtab osa 26 noort

Väliseesti noortele suunatud pärimuskultuuri suvelaagrist Lõimeleer võtab tänavu osa 26 noort 13 riigist.

Pilt: scanpix

Väliseesti noorte pärimuskultuuri laagrist võtab osa 26 noort

Väliseesti noortele suunatud pärimuskultuuri suvelaagrist Lõimeleer võtab tänavu osa 26 noort 13 riigist.

Viljandi kultuuriakadeemia eestvedamisel algab tuleva nädalal esmaspäeval Viljandimaal väliseesti noortele suunatud pärimuskultuuri suvelaager Lõimeleer, millest sel aastal võtab osa 26 osalejat 13 riigist, edastas Tartu Ülikooli pressiesindaja, vahendas BNS.

“Lõimeleeri laager aitab noortel väliseestlastel tugevdada sidet kodumaaga, õppida midagi uut ja arendada eesti keele oskust läbi mänguliste tegevuste,” sõnas laagri idee autor Priit-Kalev Parts.

Laagri projektijuht Anett Männiste ütles, et tänavu ehk teisel laagriaastal oli huvi laagri vastu kaks korda suurem ja kuna laager täitus hoogsalt, jagati see kaheks grupiks - ühed paiknevad Viljandimaal Tääksis ning teised Abjas.

"Registreerunuid on nii Ameerika Ühendriikidest, Kõrgõzstanist, aga suurem osa tuleb ikkagi Eurooopa riikidest, näiteks Rumeeniast, Tšehhist, Itaaliast ja Luksemburgist," sõnas Männiste.

"Sel aastal oleme ka laagrikava mitmekesisemaks teinud, näiteks Abja lapsed saavad käia ringreisil taludes ja õpivad mängima kuuekeelset kannelt, samal ajal kui Tääksi lapsed naudivad põnevat muusika ja olemise töötuba. Aga on ka ühistegevusi nagu Tääksis maavalla festivali raames toimuva Ürgturu külastamine, kus kaubeldakse pärimusliku käsitööga, näidatakse ja õpetatakse vanu käsitööoskusi," lisas Männiste.

Laagrites on juhendajateks Viljandi kultuuriakadeemia huvijuht-loovtegevuse õpetaja eriala tudengid ja mitmed oma ala spetsialistid, kes lisaks rahvuslike toitude, rahvapäraste oskuste, tantsude ja mängude tutvustamisele vestavad lastele jutte ning meisterdavad üheskoos. Osalejatel on ka võimalus suhelda Eestis elavate lastega.

Laadimine...Laadimine...