Välisministeerium soovitab vältida Sri Lankale reisimist

Sri Lanka valitsuse teatel on plahvatusohvrite seas kolm India, kolm Briti, kaks Türgi ja üks Portugali kodanik. Kadunud on vähemalt üheksa välismaalast, tuvastamata 25 surnukeha. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Välisministeerium soovitab vältida Sri Lankale reisimist (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Sri Lanka valitsuse teatel on plahvatusohvrite seas kolm India, kolm Briti, kaks Türgi ja üks Portugali kodanik. Kadunud on vähemalt üheksa välismaalast, tuvastamata 25 surnukeha. 

Välisministeerium soovitab tungiva vajaduseta vältida Sri Lankale reisimist, teadaolevalt viibib riigis vähemalt 15 Eesti kodanikku, vahendas BNS välisministeeriumi pressiesindajat. 

Ministeeriumile teadaolevalt viibib Sri Lankal praegu 15 Eesti kodanikku, kuid tegelikkuses võib neid riigis olla rohkemgi.

Ükski Sri Lankal viibivatest Eestist pärit inimestest ei ole välisministeeriumi poole abipalvega pöördunud. Ka kinnitas pressiesindaja, et välisministeeriumile teadaolevalt ei ole terrorirünnakute ohvrite või neis kannatada saanute seas Eestist pärit inimesi. 

Pühapäeval Sri Lankal aset leidnud pommirünnakute tõttu soovitab välisministeerium tungiva vajaduseta reisimist riiki.

Ministeerium soovitab piirkonnas viibivatel inimestel olla tavapärasest ettevaatlikum, järgida kohalike ametivõimude korraldusi ja liikumispiiranguid, võimalusel vältida rahvarohkeid kohti. Ligipääs sotsiaalvõrgustikele ja suhtlusäppidele võib olla piiratud. Lennujaama tuleks minna vähemalt neli tundi enne lennu väljumist.

Sri Lanka kirikutes ja luksushotellides eile korraldatud plahvatustes sai surma vähemalt 290 ja haavata umbes 500 inimest, teatas politsei.

Kaheksa tõenäoliselt koordineeritud rünnakut võtsid sihtmärgiks kristlased ja välismaalaste seas populaarsed hotellid. Võimudel õnnestus teha kahjutuks lõhkekeha pealinna Colombo suurimas lennujaamas.

Sri Lanka valitsuse teatel on plahvatusohvrite seas kolm India, kolm Briti, kaks Türgi ja üks Portugali kodanik. Sri Lanka välisministeeriumi andmetel on kadunud üheksa välismaalast, tuvastamata on 25 surnukeha, keda peetakse välismaalasteks.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...