Valitsus kinnitab seitsme ühendomavalitsuse loomise

Valitsus muudab neljapäeval Eesti haldusterritoriaalset korraldust, kinnitades seitsme ühendomavalitsuse loomise.

Pilt: Scanpix

Valitsus kinnitab seitsme ühendomavalitsuse loomise

Valitsus muudab neljapäeval Eesti haldusterritoriaalset korraldust, kinnitades seitsme ühendomavalitsuse loomise.

Määrusega muudetakse haldusterritoriaalset korraldust Tartu ja Valga maakonnas, mille käigus moodustub kuue omavalitsusüksuse ühinemisel 14 245 elanikuga Elva vald. Elva vallaks ühinevad Elva linn ning Konguta, Rannu, Rõngu, Puhja ja Palupera vald. Teenuskeskused luuakse Konguta, Rannu, Rõngu, Puhja ja Palupera piirkonda. Elva valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 2 574 300 eurot. Palupera valla maakondlikku kuuluvust muudetakse Astuvere, Astra, Hellenurme, Mäelooga, Palupera, Pastaku ja Urmi külade osas arvates need Valga maakonna koosseisust Tartu maakonna koosseisu, vahendas BNS.l

Määrusega muudetakse haldusterritoriaalset korraldust Saare maakonnas, mille käigus moodustub üheteistkümne omavalitsusüksuse ühinemisel ligi 32 000 elanikuga Saaremaa vald. Saaremaa vallaks ühinevad Kuressaare linna ning Kihelkonna, Laimjala, Leisi, Lääne-Saare, Mustjala, Orissaare, Pihtla, Salme, Torgu ja Valjala vald. Valla keskus on Kuressaare linnas ja teenuskeskused luuakse senistesse vallakeskustesse ning Lümandasse ja Kärlasse. Saaremaa valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 4 720 600 eurot.

Määrusega muudetakse haldusterritoriaalset korraldust Lääne-Viru maakonnas, mille käigus moodustub kahe omavalitsusüksuse ühinemisel 5603 elanikuga Rakvere vald. Rakvere senise vallaga ühineb Sõmeru. Uue valla keskus on Sõmeru alevikus ja teenuskeskused Lepna, Lasila ja Veltsi külades. Rakvere valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 648 400 eurot.

Määrusega muudetakse haldusterritoriaalset korraldust Lääne-Viru maakonnas, mille käigus moodustub Tamsalu valla ja Tapa valla ühinemisel uus haldusüksus nimega Tapa vald. Valla keskus asub Tapa linnas ja teeninduskeskused luuakse Tamsallu, Jänedale, Lehtsesse, Moele, Vajangule, Assamallasse ja Porkunisse. Uue valla rahvaarv on 11 405 inimest. Tapa valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 1 640 500 eurot.

Määrusega muudetakse haldusterritoriaalset korraldust Valga maakonnas, mille käigus moodustub viie omavalitsusüksuse ühinemisel Valga vald. Valga vallaks ühinevad Valga linn ja Karula, Taheva, Tõlliste ning Õru vallad. Valla keskuseks on ühinemislepingu järgi Valga linn ja teenuskeskused luuakse Lüllemäe külasse, Hargla külasse või Koikküla külasse, Tsirguliina alevikku ning Õru alevikku. Uue valla rahvaarv on 16 837 inimest. Valga valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 2 500 000eurot.

Määrusega muudetakse haldusterritoriaalset korraldust Viljandi maakonnas, mille käigus moodustub Kolga-Jaani ja Tarvastu valla liitumisel Viljandi vallaga uue haldusüksus nimega Viljandi vald. Valla halduskeskus asub liitumislepingu järgi Viljandi linnas ning teenuskeskused Kolga-Jaanis ja Mustlas. Uue valla rahvaarv on 14 036 inimest. Viljandi valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 1 933 100 eurot.

Määrusega muudetakse haldusterritoriaalset korraldust Lääne-Viru maakonnas. Määrusega kehtestatakse Laekvere ja Rägavere valla liitumine Vinni vallaga, mille tulemusel tekib uus haldusüksus nimega Vinni vald. Valla halduskeskus asub Pajustis ja teenuskeskused Laekvere alevikus, Tudu alevikus, Roela alevikus ning Viru-Jaagupi alevikus. Uue valla rahvaarv on 7069. Vinni valla moodustumisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 1 073 300 eurot.

Laadimine...Laadimine...