Valitsuse pressikonverentsilt: peaminister sõidab visiidile USA-sse

"Sõidu eesmärgiks on öelda Ameerika partneritele veel kord, et Eesti majandus on tugev ja et Eestis ei ole kohta rahapesuks," ütles peaminister Jüri Ratas täna valitsuse pressikonverentsil.

Pilt: Scanpix

Valitsuse pressikonverentsilt: peaminister sõidab visiidile USA-sse (1)

Urmas Kaldmaa

"Sõidu eesmärgiks on öelda Ameerika partneritele veel kord, et Eesti majandus on tugev ja et Eestis ei ole kohta rahapesuks," ütles peaminister Jüri Ratas täna valitsuse pressikonverentsil.

Järgmisel nädalal teeb peaminister Jüri Ratas koos Eesti delegatsiooniga visiidi USA-sse.

Kavas on kohtuda sealse kaubandusministri ja aserahandusministriga ning arutada kahe riigi majandussidemete tihendamise ja Atlandi-üleste suhete tugevdamise võimalusi.

Samuti kohtub Ratas pankade esindajatega, kuid peaministri sõnul ei tule nendega jutuks Danske panga rahapesuafäär.

Peaministriga on kaasas äridelegatsioon, mille liikmete hulgas on palju IT-inimesi.

Välisminister Urmas Reinsalu lisas, et Eesti jagab USA muret seoses 5 G turvalisuse tagamisega ja oodata on Eesti ja USA ühisavaldust sel teemal.

Helme: kodakondsus pole inimõigus

Siseminister Mart Helme sõnul ei ole kodakondsus inimõigus ja seda ei pea saama kõik ilma tingimusteta. Siseministri hinnangul tuleks seadust muuta selliselt, et näiteks mõrvaritelt, spioonidelt ja teistelt väga raskeid kuritegusid sooritanud inimestelt saaks Eesti kodakondsuse ära võtta.

Eesti kodakondsuse taotletakse järjest aktiivsemalt ja Helme hinnangul tõestab see, et Eesti kodakondsus on muutunud atraktiivsemaks ja see annab teatud privileege.

"Samal ajal on aktiivsem kodakondsuse taotlemine toonud esile selle tendentsi pahupoole," ütles Helme. "Nimelt on taotlejate hulgas 30 kriminaalkorras karistatud isikut, kellele kodakondusse andmine tekitab küsimusi."

Helme sõnul selliste inimeste pärast seadust muutma ei hakata, vaid raskeid kuritegusid sooritanud inimese kodakondsuse taotlus vaadatakse iga kord hoolikalt läbi ning olenevalt asjaoludest võetakse vastu otsus.

Rände kohta ütles siseminister, et sisserände kvoodid saavad kiiresti täis, kuid meile tulevad  peamiselt ehitajad ja teised suhteliselt lihtsate tööde tegijad.

"Vaja aga oleks, et kvooti täidaksid rohkem mitmesuguste erialade spetsialistid, kes looksid meie riigis suuremat lisaväärtust," ütles Helme.

Ratas: ministrikohta pole plaanis ära kaotada

Valitsus käsitles oma istungil Põhja-Balti koostöö perspektiive ja kiitis heaks  lähemad koostöösihid. Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas selle koostöö majanduslikku, poliitilist ja julgeolekulist tähtsust.

Pressikonverentsil tõstatasid ajakirjanikud ka küsimuse, kas väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri ametikohta on üldse vaja või võiks selle asemele luua väliskaubandusministri ametikoha.

Peaminister Jüri Ratas ütles, et kuigi mitme ametkonna töös on seda valdkonda silmas pidades kattuvusi, ei ole olemasolevat ministrikohta plaanis ära kaotada.

"See eeldaks koalitsioonileppe avamist ja muutmist, mida ei ole kavas teha," ütles Ratas..

Siseminister Mart Helme lükkas kategooriliselt ümber kuuldused, nagu oleks EKRE kandidaat peaprokuröri ametikohale vandeadvokaat Urmas Simon.

Peaminister Jüri Ratas lisas seni ei üle peaprokuröri ametikohale ühtegi uut kandidaati esitatud.

 

 

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...