Vanemad soovivad üha enam lastele rahvusvahelist haridust

"Esimesse klassi saame vastu võtta 24 õpilast, kuid Tallinnas on nõudlus tasuta rahvusvahelise õppe järgi kordades suurem," sõnas Inglise Kolledži algklasside IB-programmi koordinaator Marja Popov.

Pilt: Scanpix
Haridus Tallinn

Vanemad soovivad üha enam lastele rahvusvahelist haridust

"Esimesse klassi saame vastu võtta 24 õpilast, kuid Tallinnas on nõudlus tasuta rahvusvahelise õppe järgi kordades suurem," sõnas Inglise Kolledži algklasside IB-programmi koordinaator Marja Popov.

Täna osales 70 last vestlustel, et kandideerida Tallinna Inglise Kolledži rahvusvahelisse IB-programmi esimesse klassi. Tegemist on Tallinnas ainsa kooliga,  mis pakub tasuta rahvusvahelist haridust.

"Esimesse klassi saame vastu võtta 24 õpilast, kuid Tallinnas on nõudlus tasuta rahvusvahelise õppe järgi kordades suurem. Ka kooliaasta keskel võtavad meiega ühendust paljud lapsevanemad, kes on just Eestisse kolinud ja otsivad oma lapsele kooli,"  kommenteeris kohtade piiratust Inglise Kolledži algklasside IB-programmi koordinaator Marja Popov.

Lisaks Inglise Kolledžile pakuvad Tallinnas rahvusvahelist õpet veel kaks erakooli – Tallinna Euroopa Kool ja Eesti Rahvusvaheline Kool, kus mõlemas on õppimine tasuline ning aastane IB-õppe tasu võib jääda paari tuhande ja 20 000 euro vahele. Nii Miina Härmas kui ka Inglise Kolledžis saavad tasuta õppida nii Eesti kui ka välismaa noored, kes kuuluvad sihtrühma. Raha selleks tuleb kohaliku omavalitsuse eelarvest ja riigieelarvest.

"Viimaste aastate jooksul oleme näinud, kuidas vajadus tasuta rahvusvahelise hariduse vastu on aina tõusnud. Seitse aastat tagasi saime ühe klassikomplekti täpselt kokku, kuid nüüd on meil tahtjaid kolme klassi jagu. Hetkel oleme raske südamega sunnitud jätma kaks klassitäit õpilasi ukse taha," sõnas Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi.

Koolijuhi sõnul on rahvusvahelisest haridusest eelkõige huvitatud näiteks Eestisse kolinud välismaalased, kes hindavad kvaliteetset haridust ja riigiametnikest lastevanemad, kes peavad mõne aasta jooksul välismaale kolima ning IB-õppekava võimaldab nende lastel ka võõras riigis haridusteed sujuvalt jätkata.

Primary Years Programme (PYP) on IB õppekava algastme õppeprogramm, mis kestab 1-4.klassini. Selle eesmärk on noorte õpilaste ettevalmistamine elukestvale õppele ning keskendub lapse uudishimu äratamisele teda ümbritseva maailma suhtes.

IB õppekava näol on tegemist rahvusvaheliselt tunnustatud ja standardiseeritud õppekavaga, mida pakuvad peaaegu 5000 kooli 156s riigis, mis võimaldab vajadusel jätkata sujuvalt oma õpinguid igas maailmanurgas. Õpe toimub inglise keeles.

Eesti koolidest on Tallinna Inglise Kolledžil kõige pikaajalisemad kogemused IB programmi rakendamisel – alates 2009.aastast toimub gümnaasiumi osas paralleelselt tavapärase õppega  IB diplomiõpe ning alates 2012.aastast lisandus algastme õppeprogramm 1- 4.klassis ja alates 2015.aastast kannab Inglise Kolledž IB organisatsiooni PYP World Schooli staatust.

Laadimine...Laadimine...