Vanu jõulukuuski saab ära saata tuletantsuga

Vanade jõulukuuskede põletamise peol Kristiines saavad lapsed tutvuda päästeautoga ja ratsutada poniga, Põhja-Tallinnas võib aga vaadata tuletantsu.

Pilt: Scanpix

Vanu jõulukuuski saab ära saata tuletantsuga

Urmas Kaldmaa

Vanade jõulukuuskede põletamise peol Kristiines saavad lapsed tutvuda päästeautoga ja ratsutada poniga, Põhja-Tallinnas võib aga vaadata tuletantsu.

Kristiines läheb 25. jaanuaril kell 18 lahti traditsiooniline valgusfestival, mis toimub Seebi 24a platsil Tondi kasarmute taga. Kavas on tuleetendus, kus lõke süüdatakse koos ammulaskmise maailmameistri Teet Tagaperega. Huvilistel on võimalik ka ise ammulaskmist proovida. Enne seda, kell 17.30, 17.40, 17.50 ja 18.15 toob aga City Traini rõõmsavärviline rong Marsi peatusest soovijaid tasuta lõkkeplatsile. Avasõnad ütleb Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev. Esinevad Müstika Tantsustuudio ja Peeter Randma ning saab osaleda auhinnamängus "Õnneloos".

"Kui rahvas tantsu üles võtab, võib kõike juhtuda," lausus Randma. "Ilmaprognoos näitab, et temperatuur tuleb nulli ringis. Laulmist see ei sega, kitarrimängu küll. Eelmisel aastal oli vastlapäeval pluss viis kraadi, siis sai juba kitarri mängida."

Väärikas lugu

Kohal on päästeameti tuletõrjeauto, mida kõik huvilised uudistada võivad. Lapsed saavad ponidega tasuta sõita ja kõigile pakutakse sooja teed. Kuuskede põletamise sündmus kestab kella 20 ja on kõigile tasuta.

Lasnamäelt ja kesklinnast kokku kogutud jõulukuused viidi Paeväljale (Narva mnt 150/90), kus need 22. jaanuaril süüdati. Sündmusel nimega "Lasnamäe kuuselõke ja tuleskulptuurid" astusid üles tulekunstnikud Henry Timusk ja Margus Kontus, samuti Peeter Jõgioja oma trummi- ja tulešõuga.

"Igal aastal arutame koos festivali korraldajatega kontseptsiooni hoolega läbi," lausus Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva. "Eelmisel aastal lõid tulekunstnikud vanadest pühadekuuskedest, puidust ja põhust lummava skulptuuriansambli eri muinasjuttude ainetel."

Tuletants trikkidega

Põhja-Tallinnas tähistatakse Punase Tulekuke aasta algust 28. jaanuaril kell 18 Kalaranna 1. Linnaosa kultuuri- ja noorsootöösektori juhataja Sten Svetljakovi sõnul on esmalt kavas kuuskedest tuleskulptuuri valmistamise töötuba ning seejärel pannakse skulptuur põlema. Esinema tahetakse kutsuda ka tuletantsu trupp. "Enne tule süütamist toimub muusika taustal tuletants," rääkis Svetljakov. "Tantsijad hoiavad seal käes põlevaid esemeid, mis pimedas mõjuvad efektselt. Sinna juurde kuulub veel leegi suust välja puhumine jms." Osalejaid hoiab soojas kuuskedest lõke ning väiksemad lõkked lõkkealustel.

Pirita vanadest jõulukuuskedest süüdatakse lõke kloostrivaremete vahel 23. veebruaril kell 18. Selle traditsiooni üks kandjaid Lagle Parek ütles, et jõulukuuski toodi tänavu palju.

Laadimine...Laadimine...