Värskes teatrimajas avati Tätte näidendiga “Palju õnne argipäevaks!”

Läinud reedel, 31. juulil esietendus Polygon Teatris Jaan Tätte “Palju õnne argipäevaks!”. Lavastusega avati ka uus teatrimaja Vana-Antslas, kus hakkab kultuurisündmusi toimuma tulevikuski.

Pilt: Erakogu

Värskes teatrimajas avati Tätte näidendiga “Palju õnne argipäevaks!”

Läinud reedel, 31. juulil esietendus Polygon Teatris Jaan Tätte “Palju õnne argipäevaks!”. Lavastusega avati ka uus teatrimaja Vana-Antslas, kus hakkab kultuurisündmusi toimuma tulevikuski.

Jaan Tätte näidend “Palju õnne argipäevaks!” räägib loo nooremas keskeas paarist, Anetist (Karin Rask) ja Fredist (Maarius Pärn), kelle abielu on 17 koos elatud aasta järel muutunud rutiinseks ja etteaimatavaks. Nii otsustabki välisreisile sõitnud Anett elule värskust lisada ja toob kaasa üllatava “kingituse” – Manfredi (Toomas Täht, Saksamaa Hessisches Staatstheater Wiesbaden).

Tekib pöörane armukolmnurk, või koguni nelinurk, sest väga olulist rolli hakkab mängima ka naabrinaine Anna (Inga Lunge), kellel on tekkinud omad lootused. Olukord paneb proovile mitte ainult abielu, vaid kõik traditsioonilised väärtused. Lavastuse kunstnik on Kalju Kivi, muusikalise kujunduse on loonud Andrus Rannaääre.

Lavastaja Tamur Tohver usub, et vaataja jaoks on materjal täna päevakohasem kui 15 aastat tagasi, kuid huvitav on kindlasti ka trupp kui kooslus.

“Näiteks selgus, et Saksamaal töötab eestlasest näitleja, kes on seal lõpetanud teatrikooli. Toomas Täht otsis parasjagu väljundit Eestis ja nüüd ongi tema see, kes esitab lavastuses suurepärast võõrast, kes toob rutiinseks muutunud suhtesse palju põnevust. “Pilvede all” seriaalist tuntud Inga Lunget teataksegi pigem televiisori kaudu, aga seda, et ta on ka väga pühendunud ja võimekas näitleja teatris, teavad võib-olla vähesed,” kommenteeris Tohver.

Tohver tunnistab, et üheks põhjuseks, miks kohalike kutse ja ettepanek pikemaajalist koostööd teha vastu võeti, on sobiliku teatrimaja puudumine pealinnas. Lisaks usub lavastaja, et mujal tegutsemine värskendab kohalikku elu, aga ka näitlejaid ja teatrirahvast.

“Miks mitte tulla maale? Tallinnas on nagunii ülepakkumine. Igal pool mujal Eestis toimub suvel palju põnevaid üritusi. Väga väikesed kohad on saanud sellest tõuke oma kodukohta kõpitseda ja see korda teha. Tore on see, et kasvõi nende suvelavastuste raames jõuab maale juba palju enamat kui lihtsalt vabas õhus mängitavat meelelahutust,” lausus Tohver.

18. sajandi teisel poolel ehitatud mõisa aida kordategemist koordineeris kohapeal MTÜ Urvaste Villike koostöös vabatahtlike ja perekond Reismaaga, kes on mõisa aida omanikeks. Aida ehitamist teatrimajaks on osaliselt rahastatud ka regionaalministri valitsemisala kohaliku omaalgatuse programmist.

Esietendus toimus 31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas. Samas kohas saab etendusi näha veel ka 6., 7., 8., 13., 14. ja 15. augustil. Augusti teises pooles näeb etendust Alatskivil. Pileteid saab osta Polygon Teatri koduleheltPiletilevist ning vabade kohtade olemasolul tund enne etenduse algust kohapealt. Broneeringud gruppidele tel 566 89609 võ ipoly@poly.ee.

Laadimine...Laadimine...