Veebruarikuus saavad seeniorid soodsalt kinos käia

Ka veebruari kahel esmaspäeval kell 12 toimuvad kinos Sõprus seansid, kuhu ootame seenioridest filmihuvilisi. Seanssidel pakub kino kohvi, teed ja küpsiseid ning filmile eelneb sissejuhatus.

Pilt: Kino Sõprus

Veebruarikuus saavad seeniorid soodsalt kinos käia

Ka veebruari kahel esmaspäeval kell 12 toimuvad kinos Sõprus seansid, kuhu ootame seenioridest filmihuvilisi. Seanssidel pakub kino kohvi, teed ja küpsiseid ning filmile eelneb sissejuhatus.

Enne igat seanssi toimub loos, kus loositakse välja kinkekaarte kinno Sõprus. Sõbralik hind seenioridele 3€! Templikaardiga iga kuues seanss tasuta! Templikaardi saab kino kassast.

Eesti juubelikuu esimeseks filmiks on dokumentaalfilm taasiseseisvnud Eesti esimesest põhiseaduslikust valitsusest – film "Rodeo" linastub 5. veebruaril kell 12, sissejuhatuse teeb dokumentaalfilmi režissöör Kiur Aarma. 19. veebruaril kell 12 linastub armastatud meistri Michael Haneke uusim film "Õnnelik lõpp", mis võtab luubi alla heal järjel Euroopa perekonna siseelu... kogu oma klantsi pealispinna all määnduvas väärastumuses. Filmi juhatab sisse stsenarist ja režissöör Katrin Maimik.


Filmide kohta pikemalt:

5.veebruar kell 12 "Rodeo"

Taasiseseisvunud Eesti esimesele põhiseaduslikule valitsusele, mis saab noore ja kogenematu peaministri Mart Laari juhtimisel võimule 1992. aasta sügisel, ei ennustata valitseva kaose keskel paari kuudki. Ometi suudetakse võimul püsida kaks aastat, viies ellu hulga radikaalseid reforme.

Soov “plats puhtaks lüüa” – vabaneda täielikult okupatsiooniaja pärandist ja eelmise valitsuse „pehmest“ teest, teeb Eestist välismaal eduka üleminekuriigi musternäidise. Aga kodumaal saadab Laari valitsust üks skandaal teise järel.

Usalduse hoidmisest ja kaotamisest rääkiva loo keskmes on konflikt aatemeeste ja pead tõstva uue majanduseliidi vahel, kus peaministril jääb häid valikuid järjest vähemaks.

See on avameelselt ja paraja eneseirooniaga jutustatud ühe kaasaegse riigi loomise lugu. Lugu noortest idealistidest, kellest saavad poliitikud.

Filmi juhatab sisse režissöör Kiur Aarma.

Eesti 2018
Žanr: dokumentaalfilm
Režissöör: Kiur Aarma, Raimo Jõerand
Keel: eesti / Subtiitrid: inglise
Filmi pikkus: 75 min

19. veebruar kell 12 "Õnnelik lõpp"

Michael Haneke uusim film, irooniliselt pealkirjastatud "Õnnelik lõpp", on pinev peredraama, mis esilinastus tänavuse Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis. Austria meisterlavastaja võtab taaskord oma halastamatu luubi alla heal järjel Euroopa perekonna siseelu... kogu oma klantsi pealispinna all määnduvas väärastumuses.

Filmiloo tegevustik leiab aset Prantsuse sadamalinnas Calais's, Euroopa pagulaskriisi ühes tulipunktis. See asjaolu ei oma aga oma heaolumulli privileegipimeduses elavate enesekesksete tegelaste jaoks mingit erilist tähtsust. Karmist karjäärinaisest peretütar Anne on põduraks jäänud isalt üle võtnud perekonnäri juhtimise ning tema õlul on ka perekondlik suurmajapidamine. Uhkes häärberis elavad rõõmsalt koos veel Anne'i luuserist poeg, vend Thomas koos oma uue perega ning kusagil taustal teevad nende eest kogu musta töö ära marokolastest teenijad. Mõõdetud tempos lahti rulluv trillerlik lugu läheb käima sellest, kui nende juurde kolib elama Thomas' õrnalt sotsiopaatlike kalduvustega teismeline tütar Eva, kelle ema on kahtlastel asjaoludel mürgistusega haiglasse sattunud. Järk-järgult paljastub trööstitu portree – jõuka keskklassi hingeline kalestumine, mis näib iga põlvkonnaga võtvat üha süngemaid pöördeid.

Režissööri loomingu austajad leiavad siit rohkelt tagasiviiteid tema varasematele töödele ja loomingus läbivalt esindatud teemadele, kuid kogenud inimhingede lahkaja operatsioonisaali lambid on seekord senisest veelgi eredamad, skalpellid veelgi teravamad…

Filmi juhatab sisse režissöör ja stsenarist Katrin Maimik.

Happy End, Prantsusmaa, Austria, Saksamaa 2017
Žanr: draama
Režissöör: Michael Haneke
Osades: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz
Keel: prantsuse / Subtiitrid: eesti, vene
Filmi pikkus: 107 min

Laadimine...Laadimine...