Vene kaitseministeerium eitab Eesti õhupiiri rikkumist

Venemaa kaitseministeerium lükkas tagasi teated nagu oleks Vene sõjalennuk rikkunud Eesti õhupiiri.

Pilt: Scanpix

Vene kaitseministeerium eitab Eesti õhupiiri rikkumist (1)

Venemaa kaitseministeerium lükkas tagasi teated nagu oleks Vene sõjalennuk rikkunud Eesti õhupiiri.

"Mitte mingisuguseid Eesti õhupiiri rikkumisi Vaindloo saare läheduses Vene õhujõudude poolt ei ole olnud," ütles Vene kaitseministeeriumi esindaja Igor Konašenkov teisipäeval ajakirjanikele.

Kaitseväe peastaabi teatel sisenes esmaspäeva õhtul Vaindloo saare piirkonnas loata Eesti õhuruumi Venemaa relvajõudude lennuk An-72 ning viibis Eesti õhuruumis ligi poolteist minutit. Lennuki transponder oli sisse lülitatud, lennuplaan oli aga esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Kindralmajor Konašenkov rõhutas aga Interfaxi teatel Vene ajakirjanikele, et Vene õhujõudude lennukid An-72 esmaspäeval nimetatud rajoonis ei lennanud. "Venemaa õhujõudude lennukid teeva regulaarselt lendusid Läänemere akvatooriumi kohal, aga nende marsruudid vastavad rangelt rahvusvahelistele reeglite nõuetele lennata neutraalvete kohal," rääkis Konašenkov.

Tegemist on neljanda korraga käesoleval aastal, kus Venemaa õhusõiduk rikub Eesti õhupiiri.

7. juunil kella 9.51 ajal sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa relvajõudude lennuk An-26. Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ning eelnevalt oli esitatud lennuplaan, mille kohaselt lennuk pidi lendama rahvusvahelises lennuruumis. Lennukil ei olnud piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

28. märtsil sisenes kui kella 10.29 ajal ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa relvajõudude lennuk An-26. Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ning eelnevalt oli esitatud lennuplaan, mille kohaselt lennuk pidi lendama rahvusvahelises lennuruumis. Lennukil ei olnud piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

18. veebruaril kella 11.55 ajal sisenes ilma loata Vasknarva kordoni lähistel Eesti õhuruumi Venemaa kopter Mi-8. Kopter viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Õhusõiduki transponder oli välja lülitatud ning eelnevalt ei olnud esitatud lennuplaani. Samuti ei olnud kopteril piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega. Politsei- ja piirivalveamet fikseeris intsidendi nii visuaalsel vaatlusel kui tehniliste vahenditega. Juhtumi avastamisel kontrollis piirvalve täiendavalt nii Peipsi järve kui kallast, kuid midagi ebatavalist ei tuvastanud.

Eelmisel aastal rikkusid Venemaa relvajõudude lennukid Eesti õhupiiri kolmel korral. 2014. aastal rikkusid Venemaa relvajõudude lennukid Eesti õhupiiri kokku kaheksa korda, enamik juhtumeid leidis aset Vaindloo saare juures.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...