Venemaa esitas Pronksiööl tapetud Ganini mõrva uurimise asjus noodi

Vene Föderatsioon on esitanud Eestile noodi, milles nõuab Dmitri Ganini tapmise kiiremat uurimist, Eesti vastab noodile ettenähtud aja jooksul.

Pilt: Scanpix

Venemaa esitas Pronksiööl tapetud Ganini mõrva uurimise asjus noodi (1)

Vene Föderatsioon on esitanud Eestile noodi, milles nõuab Dmitri Ganini tapmise kiiremat uurimist, Eesti vastab noodile ettenähtud aja jooksul.

Väliministeeriumi pressiesindaja kinnitas BNS-ile, et Vene välisministeerium saatis neljapäeval noodi Eesti saatkonda Moskvas, noodis nõutakse Eesti ametivõimudelt 2007. aasta aprillirahutustes surma saanud Dmitri Ganini tapmise uurimise kiirendamist ning Venemaa kodaniku hukkumise süüdlaste vastutusele võtmist.

"Vastame noodile ettenähtud aja jooksul," ütles pressiesindaja. Ta lisas, et Ganini tapmise uurimiseks algatatud kriminaalasi on jätkuvalt menetluses ning juhtumi uurimisega tegelevad endiselt politsei ja prokuratuur.

"Vaatamata Eesti ametiisikute kinnitusele viia uurimine lõpule, ei ole see [uurimine] kahjuks edasi liikunud," ütles Venemaa välisministeeriumi esindaja Aleksandr Lukaševitš. Ta avaldas kahtlust, et Eesti ametivõimud püüavad venitada senikaua, kuniks uurimine lõpetatakse aegumise tõttu.

Lukaševitši sõnul on Venemaa välisministeerium saatnud Eesti välisministeeriumile ametliku noodi, milles nõutakse uurimise kiirendamist ning Venemaa kodaniku hukkumise süüdlaste vastutusele võtmist.

Tõnismäel asunud matmispaigas alanud kaevetööde ettevalmistused vallandasid 26. aprillil 2007 massirahutused, millega kaasnesid rüüstamised, purustamised, süütamised ning vastuhakud võimuesindajatele. Rahutused kestsid Tallinnas ja Ida-Virumaal 28. aprillini.

Aprillirahutuste käigus sai surma üks inimene. Venemaa kodanik Dmitri Ganin ja tema sõber Oleg sattusid rünnaku alla 2007. aasta ööl vastu 27. aprilli Tatari tänaval. Ganin sai rünnakus noahaava, millesse ta suri. Uurimine Ganini tapjat ei tuvastanud. Venemaa on Ganini surma kasutanud propagandasõjas Eesti vastu.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...