Venemaa hävituslennuk rikkus Eesti õhupiiri

Ööl vastu reedet sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa hävituslennuk Su-27. Tegemist on viienda korraga käesoleval aastal, kus Venemaa õhusõiduk rikub Eesti õhupiiri.

Pilt: Scanpix

Venemaa hävituslennuk rikkus Eesti õhupiiri (2)

Ööl vastu reedet sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa hävituslennuk Su-27. Tegemist on viienda korraga käesoleval aastal, kus Venemaa õhusõiduk rikub Eesti õhupiiri.

Reedes kell 2.38 sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa relvajõudude hävituslennuk Su-27, lennuk viibis Eesti õhuruumis alla minuti, teatas BNS-ile kaitseväe peastaap. Lennuki transponder oli välja lülitatud, lennuplaan oli esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Välisministeerium kutsus reedel välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi.

Tegemist on viienda korraga käesoleval aastal, kus Venemaa õhusõiduk rikub Eesti õhupiiri.

5. septembril sisenes kella 18.23 ajal Vaindloo saare piirkonnas loata Eesti õhuruumi Venemaa relvajõudude lennuk An-72. Lennuk viibis Eesti õhuruumis ligi poolteist minutit. Lennuki transponder oli sisse lülitatud, lennuplaan oli aga esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

7. juunil kella 9.51 ajal sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa relvajõudude lennuk An-26. Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ning eelnevalt oli esitatud lennuplaan, mille kohaselt lennuk pidi lendama rahvusvahelises lennuruumis. Lennukil ei olnud piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

28. märtsil sisenes kui kella 10.29 ajal ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa relvajõudude lennuk An-26. Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ning eelnevalt oli esitatud lennuplaan, mille kohaselt lennuk pidi lendama rahvusvahelises lennuruumis. Lennukil ei olnud piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

18. veebruaril kella 11.55 ajal sisenes ilma loata Vasknarva kordoni lähistel Eesti õhuruumi Venemaa kopter Mi-8. Kopter viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Õhusõiduki transponder oli välja lülitatud ning eelnevalt ei olnud esitatud lennuplaani. Samuti ei olnud kopteril piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega. Politsei- ja piirivalveamet fikseeris intsidendi nii visuaalsel vaatlusel kui tehniliste vahenditega. Juhtumi avastamisel kontrollis piirvalve täiendavalt nii Peipsi järve kui kallast, kuid midagi ebatavalist ei tuvastanud.

Eelmisel aastal rikkusid Venemaa relvajõudude lennukid Eesti õhupiiri kolmel korral. 2014. aastal rikkusid Venemaa relvajõudude lennukid Eesti õhupiiri kokku kaheksa korda, enamik juhtumeid leidis aset Vaindloo saare juures.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...