Veoki ja liinibussi kokkupõrkes sai vigastada üheksa inimest

Poolas registreeritud veoautot Scania juhtis 58-aastane Poola kodanik, linnaliinibussi juhtis 56-aastane mees. Mõlemad mehed toimetati haiglasse kontrolli.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Veoki ja liinibussi kokkupõrkes sai vigastada üheksa inimest

Toimetaja: Sandra Lepik

Poolas registreeritud veoautot Scania juhtis 58-aastane Poola kodanik, linnaliinibussi juhtis 56-aastane mees. Mõlemad mehed toimetati haiglasse kontrolli.

Tallinnas Lasnamäel juhtus täna varahommikul raske liiklusõnnetus, kui veoki ja liinibussi kokkupõrkes said kokku vigastada üheksa inimest, vahendas BNS. 

Ränk õnnetus juhtus kella 5.31 ajal Punasel tänaval, kus põrkasid kokku veoauto Scania ja liinibuss. Veok sõitis ristmikul bussile külje pealt sisse. 

Liiklusõnnetuses said viga bussis viibinud 65-aastane mees, 73-aastane mees, 58-aastane mees, 59-aastane mees ning kaks 48-aastast naist ja 11-aastane poiss. Koha peal anti esmaabi ka 23-aastasele mehele, kes haiglaravi ei vajanud. 

Poolas registreeritud veoautot Scania juhtis 58-aastane Poola kodanik, linnaliinibussi juhtis 56-aastane mees. Mõlemad mehed toimetati haiglasse kontrolli. Juhid olid kained ja omasid juhtimisõigust. 

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juhi Hannes Kullamäe sõnul on alustati liiklusõnnetuse uurimiseks kriminaalmenetlust. "Pidasime veoauto juhi kinni ning jätkame menetlusega. Teame, et buss liiklus mööda Punast tänavat ehk peateel, kui Smuuli tänava poolt tulnud Scania ristmikul bussile külje pealt sisse sõitis. Õnnetuse hetkel vilkusid valgusfoorides kollased tuled. Selgitame välja, kas juhid pidasid kinni töö- ja puhkeajanõuetest," ütles Kullamäe. "Õnnetuse asjaolusid vaadates paistab, et õnnetuseni viis tähelepanematus. Kuid täpsed põhjused selguvad menetluse käigus." 

Kullamäe lisas, et kõik suuremassiliste sõidukite juhid peavad arvestama, et talvel on pidurdusteekond tuntavalt pikem. "Enne ristmikule lähenemist tuleb varakult hoog maha võtta ja arvestada võimalusega, et ristmikule läheneb ka teine sõiduk. Ehkupeale minek toob rasked tagajärjed," rääkis Kullamäe. 

Õnnetuse hetkel oli pime aeg ja ilm pilvine ning teekate kaetud lumelörtsi ja soolalume seguga. Õnnetuspaiga suurim lubatud kiirus on 50 km/h.

Bussis oli õnnetuse hetkel koos bussijuhiga kokku üheksa inimest.  

Laadimine...Laadimine...