Veteranipäeva tasuta kontsert toob Vabaduse väljakule Tanel Padari  ja ajateenijate bändi

Pühapäevase Sinilillejooksu võib läbida ka lapsekäruga jalutades või ratastoolis, militaarmessil aga saab uurida politseiauto varustust ja laserrelvadega märki lasta.

Pilt: Albert Truuväärt

Veteranipäeva tasuta kontsert toob Vabaduse väljakule Tanel Padari ja ajateenijate bändi (2)

Kai Maran

Pühapäevase Sinilillejooksu võib läbida ka lapsekäruga jalutades või ratastoolis, militaarmessil aga saab uurida politseiauto varustust ja laserrelvadega märki lasta.

Pühapäeval, 21. aprillil kell 11 stardib Kadrioru pargist  heategevuslik Sinilillejooks. "Osaleda võivad kõik soovijad, distantsi pikkus on 3,2 kilomeetrit ja selle maa võib läbida kõndides, jalutades või joostes," ütles kaitseväe toetusteenuste keskuse kultuuri- ja kehakultuurispetsialist Kaia Kollo. "Paljud tulevad kõndima ka lapsekärudega või läbivad maa ratastoolis – üritus on väga osavõtjasõbralik!"


Heategevuslikust jooksust osavõtuks on soovitav eelregistreeruda veebilehel http://annameau.ee/sinilillejooks/


"Kes ennast internetis registreerida ei jõua, peaks stardipaika pisut varem kohale tulema," ütles Kollo. "Start ja ka finiš on Kadrioru staadioni tenniseväljakute poolses parklas. Osavõtutasu saab kohapeal maksta nii sularahas kui ka kaardiga."


Sinilillejooksu osalustasu on viis eurot, aastal 2007 sündinud ja noorematele kaks eurot. "Osalustasud lähevad annetusena Eesti vigastatud võitlejate ühingule," mainis Kollo.


Kogutud annetustega aitab ühing sel kevadel lisaks veteranide toetamisele soetada sihtasutusel Lõuna-Eesti Haigla taastusravi seadmeid, MTÜ-l Peaasjad jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Võru linnal rajada välijõusaali ning Eesti invaspordi liidul viia läbi istevõrkpalli treeninguid ja osaleda võistlustel.


Veteranipäeval, 23. aprillil esinevad Vabaduse väljakul kell 19 algaval kontserdil Veteranirock Tanel Padar, Elephants from Neptune, Pedigree, Pööriöö ja ajateenijate bänd Kitarripatarei. Kontserdi korraldab kaitsevägi ja selle kannab üle ETV2. Kohale tasub tulla juba mõned tunnid varem, et uudistada militaarmessi.


"Militaarmess on Veteranirocki soojendus, kus väljapanekuid korraldavad kaitsevägi ning politsei- ja piirivalveamet," lausus  kaplan Tõnis Kark. "Kohal on naiskodukaitse, kaitseliit jpt. Tegemist on meelelahutusliku üritusega, kus saab tutvuda näiteks piirivalve ATV-ga või politseisõidukiga ka seestpoolt. Staabi- ja sidepataljoni telkides selgitatakse, millest koosneb arvuti ja milline on kaasaegne kübermaailm. Laskurliit korraldab messil väikese lasketiiru, kus saab laserrelvadest märki lasta. Loomulikult on kohal Vabadussõja aegne soomuk nimega Estonia – vaatamist jagub!"


Tänavu 23. aprillil tähistatakse missioonisõdurite ja teenistuses vigastada saanud Eesti sõjameeste päeva veteranipäevana seitsmendat korda. Veterane on meie seas ligi 2830.

 

 

 

Oma toetust saab tänavugi näidata sinilillemärki kandes


• MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu sinilillekampaania kutsub üles kandma sinilille rinnamärki kaitseväe ja kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Iga sinilille märk jõuab ostjateni SA Hea hoog vahendusel ning on vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimeste käsitöö.


• Sinilille märke ja käepaelu saab soetada Selveri ja Coopi kauplustest ning Stockmanni kaubamajast, Apollo raamatupoodidest, valitud ESPAK ehitusmaterjalikauplustest, R-kioskitest, Circle K teenindusjaamadest, Estraveli reisibüroodest, lennujaamast, MyFitness spordiklubidest, T-pileti kassadest bussijaamas ning koostöös Itella Smartpostiga ka www.annameau.ee kodulehelt.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...