VIDEO! EKRE esitab väliskaubandus- ja IT-ministri kandidaadiks Kaimar Karu

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadiks pikaajalise rahvusvahelise kogemusega eksperdi ning infotehnoloogia juhtimise arengunõustaja Kaimar Karu.

Pilt: Scanpix

VIDEO! EKRE esitab väliskaubandus- ja IT-ministri kandidaadiks Kaimar Karu

Toimetaja: Toomas Raag

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadiks pikaajalise rahvusvahelise kogemusega eksperdi ning infotehnoloogia juhtimise arengunõustaja Kaimar Karu.

 

Karu on töötanud IT-sektoris erinevates rollides üle 20 aasta. Karu on ta ka koolitanud ning konsulteerinud mitmeid Eesti riigiasutusi ning tal on teadusmagistrikraad filosoofias Tartu Ülikoolist.

Viimased kuus aastat on Karu elanud ja töötanud Londonis, kuhu ta kutsuti juhtima tooteportfelli ja strateegiat Cabinet Office'i ning suurfirma Capita vastloodud ühisettevõttes AXELOS. Viimasel kahel aastal on ta igapäevaselt pühendunud strateegilisele konsultatsioonile ning juhtimiskoolitustele.

Karu on varem töötanud ka Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis  (PRIA) IT osakonna juhataja asetäitjana, Rootsi koolitusfirma BiTA Service Management Eesti tütarfirmas tegevjuhina, täitnud juhatuse liikme ning presidendi rolli mittetulundusühingus itSMF Estonia ning konsulteerinud Skype’i teenusehalduse protsesside ja praktikate parendamisel enne ja pärast Microsoftiga ühinemist.

Karu osutab, et igal pool maailmas viiakse tema päritolu kuuldes teema kohe Eesti IT‑lahendustele.

“Mujal riikides teatakse Eestit kui IT-alaselt võimekat ja eesrindlikku riiki ning selleteemalisi kommentaare on eestlasena rõõm kuulda. Rääkides aga oma Eesti sõprade ja tuttavatega, kes neid digilahendusi arendavad või kasutavad, on selge, et palju tööd on veel teha. Meile pioneeri-staatuse toonud taristu vajab uuendamist, tarkvara arenduse praktikad ülevaatamist, initsiatiivide rahastamise põhimõtted efektiivsemaks muutmist, teenuste kasutajakogemus olulist parandamist,” ütleb Karu.

"Usun, et võimalusi Eestile, ehk riigile, kus ma olen omandanud hea hariduse ning oma eduka karjääri aluseks oleva töökogemuse, sellisel tasemel tagasi anda ei tule ette just väga tihti," sõnas Karu.

"Pidevalt arenev digivõimekus, turvaline ärikeskkond ning globaalne tuntus innovatsioonikeskusena aitavad Eesti ettevõtetel leida uusi võimalusi oma toodete ja teenuste ekspordiks," rääkis Karu.

"Meil on olemas tugev tehnoloogiline ning mainekujunduslik vundament, millele ehitada. Soovin omalt poolt kaasa aidata sellele, et see, mida me enda kodanikele ning teistele riikidele edaspidi pakkuda saame, vastaks varemloodud kuvandile, ning et Eesti näitaks jätkuvalt eeskuju ning suudaks kanda eduka IT riigi ning usaldusväärse partneri tiitlit."

Peaminister Jüri Ratas kirjutas sotsiaameedias, et ta kohtus täna USA visiidilt naastes Kaimar Karuga. "Antud ministri vastutusala puhul on tegemist meie riigile ja erasektorile väga oluliste valdkondadega, mis vajavad rohket tööd ja täit pühendumist. Mulle jäi kokkusaamisel mulje, et Kaimar Karu mõistab talle pandavaid lootusi ning selle ameti kaalukust meie riigi eduloo kujundamisel ja majanduse arendamisel," kirjutas Ratas.

Laadimine...Laadimine...