VIDEO JA FOTOD! Õpilasfirmade laadal osales 260 noorte ettevõtet

"Lisaks meie õpilasfirmadele võis seekord laadalt leida ka mitmeid välismaiseid külalisi ," ütles õpilasfirmade programmi juht Kersti Loor.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

VIDEO JA FOTOD! Õpilasfirmade laadal osales 260 noorte ettevõtet

Svetlana Aleksejeva

"Lisaks meie õpilasfirmadele võis seekord laadalt leida ka mitmeid välismaiseid külalisi ," ütles õpilasfirmade programmi juht Kersti Loor.

 

34images

Kristiine ja Rocca al Mare keskuste peale laiali jagunenud õpilasfirmad pakkusid tooteid ja teenuseid laias spektris, alustades lihtsamatest käsitööesemetest ja lõpetades algupäraste disaini- ja tehnoloogiliste lahendustega. Laadalt leidis teiste hulgas ka näiteks söödavaid kahvleid ja nuge, signaali andvaid kindaid jalgrattureile, jalanõude vihmasusse, muusikainstrumentide katteid, särki püksis hoidvaid trakse, käsitöönätse, Eesti kommidest valmistatud käsitööjäätiseid ja nahahoolduseks mõeldud rabavett.

Žürii valis päeva lõpuks välja parimad õpilasfirmad mitmetes kategooriates: tunnustatai kõige innovaatilisemat ideed, parima toote või teenuse välja mõelnud õpilasfirmat, tugevaimat müügistrateegiat, sotsiaalseimat õpilasfirmat, silmapaistvaimat Kesk-Läänemere ühisfirmat ning stiilseimat õpilasfirmat. 

Žüriisse kuulus palju ettevõtjad, äriinimesi ja ettevõtlushariduse spetsialiste – nende hulgas Andrei Korobeinik, Anne Sulling, Jaak Roosaare ja Evelyn Sepp. Aasta parim Eesti õpilasfirma selgub siiski alles maikuus toimuval õpilasfirmade võistlusel.

Sel aastal tegutseb 103-s Eesti põhi-, kesk- ja kutsekoolis koguni 370 õpilasfirmat. JA Eesti ettevõtlusõppe programmide järgi õpib erinevates kooliastmetes algklassidest gümnaasiumi ja kutskoolini enam kui 13 000 noort aastas. Lisaks JA Eestile ja õpetajatele on paljudel õpilasfirmadel ka mentorid – näiteks Southwestern Advantage või AS Infotark –, kes jagavad nii müügi-, turundus- kui ka tootedisainikogemusi.

Keskmiselt teenib üks õpilasfirma tegutsemise jooksul kasumit umbes 200 eurot, kuid edukaimatel küündivad need numbrid 10 000 euroni. Üle 16 000-eurose käibega firmad tuleb registreerida juba päris ettevõttena ning ka seda on nii mõnedki õpilasfirmad ka teinud.

Eesti esimene ametlik õpilasfirma loodi juba aastal 1992 Väike-Õismäe gümnaasiumis ja see tegeles kohviku pidamisega. Eesti õpilasfirmad on väga hästi paistnud silma ka erinevatel võistlustel. Euroopa õpilasfirmade võistlusel on meie õpilasfirmad pälvinud mitmeid auhinnalisi kohti ning kolm korda on koju toodud ka esikoht.

Laadimine...Laadimine...