VIDEO JA GALERII! Linnapead: Tallinn ja Helsinki on maailmas unikaalne kaksiklinn

Elame maailmas, kus kõik on omavahel tihedas konkurentsis, seetõttu otsustasid Tallinna ja Helsingi linnapead arutada edaspidi ühise turunduse võimalusi.

Pilt: Meelis Piller
Eesti

VIDEO JA GALERII! Linnapead: Tallinn ja Helsinki on maailmas unikaalne kaksiklinn (3)

Toimetajad: Meelis Piller, Vesta Reest

Elame maailmas, kus kõik on omavahel tihedas konkurentsis, seetõttu otsustasid Tallinna ja Helsingi linnapead arutada edaspidi ühise turunduse võimalusi.

13images

Eile õhtul saabus Tallinnassse visiidile Helsingi linnapea Jan Vapaavuori, kes kohtus täna Tallinna uue linnapea Kõlvartiga. Linnapead andsid ühise pressikonverentsi.

Tegemist on uue Tallinna linnapea esimese väliskülalisega alates linnapeaks saamisest 11. aprillil.

Tallinna ja Helsingi linnapead pidasid täna hommikul täiendava töökohtumise, ning seejärel toimus ühine pressikonverents Tallinna linnavalitsuse istungite saalis. Pressikonverents oli inglise keeles. Eile õhtul võõrustas Kõlvart Vapaavuorit Kadriorus Poska majas peetud ühise õhtusöögiga.

Tallinn ja Helsingi sõlmisid koostöölepingu eelmise aasta mais, mil lepiti kokku teha tihendatud koostööd neljas valdkonnas. Neist esimene on liikuvus ja transport, teine teenuste pakkumine mitte-residentidele ja kolmas Läänemere keskkonna kaitse. Neljas valdkond hõlmab Tallinna ja Helsingi ühist turismiturundust.  

Mihhail Kõlvart rääkis, et kohtumisel Helsingi linnapea Jan Vapaavuoriga oli põhiline jututeema koostöö kokkulepe, mis sõlmiti aasta aega tagasi. "Arutasime koostöö prioriteete," rääkis Kõlvart, "Balti meri, teenused mitteresidentidele ning turundus. Aasta tagasi otsustasime, et meie prioriteet on liikuvus, täna võime rääkida, et meil on käegakatsutavad tulemused."

Kõlvarti sõnul on olemas ka programm kahe linna koostööks tulevikus. "Üheks tegevuseks lähitulevikus on kahe linna ühine linnatranspordi piletisüsteem. Sel aastal on esimene tulemus – äpp."

Protsess koosneb kolmest etapist. Äpp juba lansseeriti, järgmisel aastal realiseeritakse ühine maksesüsteem ning 2021 peaks valmima täielikult integreeritud maksesüsteem.

TL Niisiis kolme aasta pärast on kahel linnal ühine pileti- ja ühistranspordi eest maksmise süsteem ja juba tänavu sügisel äpp.

Järgmine linnapeade kohtumine toimub Helsingis ning seal arutatakse võimalust ühiseks turunduseks. Kõlvart tänas Helsingi linnapead külaskäigu eest ja ütles, et vaatab lootusrikkalt kahe linna ühistele sammudele tulevikus. 

Ühine turundus

Helsingi linnapea Jan Vapaavuori tänas külalislahkuse eest ning teatas, et on reisi tõesti nautinud. „Kaksiklinn Tallinn ja Helsinki, ehk Talsinki nagu mõned on öelnud, on unikaalne nähtus kogu maailmas," rääkis Vapaavuori. „Sellepärast on normaalne, et me kohtume tulevikus väga tihti, vähemalt kaks korda aastas, üle ühe korra Tallinnas ja üle ühe korra Helsingis."

Kaksiklinna situatsioon väga unikaalne, on kümneid tuhandeid Eesti ja Soome elanikke, kes ületavad piiri igapäevaselt, iganädalaselt, igakuiselt või iga-aastaselt. "Sellepärast on meie ülesanne pakkuda neile nii mugavat igapäevaelu kui vähegi võimalik. Oleme otsustanud jätkata tõhusat koostööd liikuvuse alal, sest see annab tõesti meie inimestele materiaalset efekti  meie inimeste igapäevaelus."

Samas toonitab Vapaavuori, et elame maailmas, kus linnad nagu kõik muu on omavahel konkurendid. "See konkurents suureneb iga päevaga, seega otsustasime edasi liikuda oma kaksiklinna turundamise ideega."

Helsingi linnapea hakkab suure häälega naerma Pealinna küsimuse peale, mis on Helsingis kõige innovaatilise asi, mille üle linnapea uhke on. "See on raske küsimus," ütleb Vapaavuori. "Olen väga uhke meie arusaadava ja tervikliku lähenemise üle linnaplaneerimisele – kõige raskem ülesanne on tulla linna kasvamisega toime majanduslikult, sotsiaalselt ning keskkonna suhtes jätkusuutlikult. Mõelda läbi nii elamistingimused kui ka transport – mõlemad väga põhjalikult."

Tallinn-Helsingi tunnel

"Ma arvan, et see on väga tulus ja huvitav unistus, et Tallinna ja Helsingi vahel oleks tunnel, millest saaksid kasu mõlema linna kodanikud," rääkis Vapaavuori. "Aga meeles tuleb ka pidada, et see on väga suur projekt, suurem kui tuumajaam ja mitmel põhjusel väga nõudlik ning väljakutsuv. Täna on seal nii palju ebaselgust ja küsitavusi, on võimatu selget seisukohta võtta."

Mihhail Kõlvart täiendab, et  Eestis on tunneli osas ainult positiivsed emotsioonid.

"On vaja sooja südant ja sooje tundeid, kuid selget pead, et aru saada, kui suur projekt see on," ütles Vapaavuori.

"Minu küsimus on, et mis saab meie kahe linna liiklusest pärast tunneli avamist," lõpetas Kõlvart.

 

 

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...