VIDEO JA GALERII: Peatselt valmiv kaasegne koolimaja Tondil sai nurgakivi

Tondi põhikooli direktor Sirli Väinsar kinnitas, et uus hoone annab koolile täiesti uue hingamise - kaasajastatud saab kogu erivajadustega laste õpe ja kogupäevakooli kontseptsioon.

Pilt: Meelis Piller
Haridus

VIDEO JA GALERII: Peatselt valmiv kaasegne koolimaja Tondil sai nurgakivi

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Tondi põhikooli direktor Sirli Väinsar kinnitas, et uus hoone annab koolile täiesti uue hingamise - kaasajastatud saab kogu erivajadustega laste õpe ja kogupäevakooli kontseptsioon.

Tondi põhikooli uus hoone on üle pika aja spetsiaalselt erivajadustega laste õpetamiseks kavandatud ehitis. Uues hoones paranevad õpi- ja sporditegemise võimalused ning õpikeskkond toetab edaspidi paremini laste rehabilitatsiooni. Tondi põhikooli direktor Sirli Väinsar ütles, et uus koolimaja ei tähenda ainult uut hoonet, vaid ka sisulist muutust. "Uus maja annab koolile täiesti uue hingamise, sest saame rakendada kogupäevakooli kontseptsiooni, kus õpilastega tegevused on planeeritud õpilase vajadusest lähtuvalt. Meie päev ei alga õppimisest vaid muudest tegevustest. Kuna meie õpilaste õppimine toimub suuresti läbi praktika, siis teeb eriliselt head meelt õpilaste käeliseks tegevuseks laienenud võimalused," rääkis Väinsar.

Lisaks õpperuumidele on hoones ka spordikompleks koos raviteraapia basseinide ja kehalise treeningu ruumidega. Direktori sõnul tunnevad nad erilist rõõmu uues koolimajas käeliste oskuste arendamise võimaluste eest. "Meie õpilased vajavad rohkem juurde käelist tegevust, seetõttu on tööõpetusel meil eriline koht. Moodsa sisustusega õppeköök ja käsitööklassid võimaldavad õpilastel rohkem arendada oma igapäevaoskuseid. Käsitööklassi vastavalt sisustatud ruumides on võimalik tegeleda vaibakudumise ja õmblemisega," tõi Väinsar välja uuendusi.

18images

Kuna koolil on olemas õpilaskodu saavad lapsed kaasa lüüa igapäevase elu-olu korraldamises ning harjutada lihtsate majapidamistööde tegemist. "Olgu selleks siis meie enda pesumajas rõivaste sorteerimine ning muud vajalikud abitööd – kõik need uued ruumid aitavad toetada toimetuleku parendamist," rääkis Väinsar. "Samuti on suurt tähelepanu pööratud kehalise tegevuse ja liikumise võimaluste täiendamisele nii maja siseselt kui õuealadel. Esmatähtis hoone planeerimisel oli keskkonna kujundamine vastavalt vajadustele ja nii ongi olenevalt õppekavast vastavad tingimused loodud." 

Tondi tn 40 hoones hakkab paiknema ka Tallinna Õppenõustamiskeskuse osakond oma mitmeotstarbeliste õppeklasside, eripedagoogide tööruumide ja auditooriumiga. Projekti eelarve on 13,19 miljonit eurot ja kool avab uksed 1. septembril 2020.

Uue maja valmimiseni tegutseb Tondi põhikool asenduspindadel endises Tallinna 37. Keskkooli hoones (E. Vilde tee 69), Rõõmupesa ja Õunakese lasteaias ning endises lasteaiahoones aadressil Tuisu 20, õpilaskodu kasutab Tallinna Väikelaste kodu ruume.

Nurgakivi asetavad linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning Tallinna Haridusameti, kooli ja ehitaja esindajad. 

Laadimine...Laadimine...