VIDEO! KARI KÄSPER: Tihti märgatakse inimõigusi alles siis, kui ise ohvriks satutakse

"Kui me räägime puuetega inimestest või vägivallast naiste vastu, siis siin meil on kitsaskohti," rääkis Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.  "Me märkame inimõigusi siis, kui need meid endid tugevalt puudutavad. Meie kohus on aidata riigil inimõigusi kaitsta."

Pilt: Dmitri Povilaitis
Poliitika Eesti

VIDEO! KARI KÄSPER: Tihti märgatakse inimõigusi alles siis, kui ise ohvriks satutakse (1)

"Kui me räägime puuetega inimestest või vägivallast naiste vastu, siis siin meil on kitsaskohti," rääkis Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.  "Me märkame inimõigusi siis, kui need meid endid tugevalt puudutavad. Meie kohus on aidata riigil inimõigusi kaitsta."

Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper tõdes vestlusringis "Inimõigused ja Vabariik", et ühest küljest on Eestis inimõigustega asjad päris hästi. "Võrreldes teiste riikidega ei ole Eesti halvas seisus, aga eks igal riigil ole oma väljakutseid," märkis ta. "Meil on terve hulk inimesi, kellel on inimõigustega probleeme."

Käsperi sõnul tuleb inimõigustega pidevalt tööd teha, ning need ei saa kunagi valmis."Kui me räägime puuetega inimestest või vägivallast naiste vastu, siis siin meil on kitsaskohti," rääkis Käsper. "Me märkame inimõigusi siis, kui need meid endid tugevalt puudutavad. Meie kohus on aidata riigil inimõigusi kaitsta."

Vestlusringi ajal esitletud aruanne "Inimõigused Eestis 2016 - 2017" on tema sõnul tehtud mitme eesmärgiga. "Esiteks selles antakse ülevaade inimõiguste olukorrast ja selle muutumisest ajas. Väikesi, kuid olulisi muutusi on meil toimunud," märkis ta.

"Eesti koosnebki tervest hulgast väikestest vähemustest, ei ole ühte suurt enamust," tõdes Käsper. "Mis puutub diskussioonidesse, et kas eesti rahvas saab üldse kestma jääda, siis mida rohkem jälgitakse Eestis inimõigusi, mida rohkem neid kaitstakse, seda rohkem on Eestis ka inimesi."
"Kui me vaatame, kuhu lähevad meilt lahkuvad inimesed, siis me näeme, et nad ei lähe sellistesse autoritaarsetesse riikidesse ega kohtadesse, kus ei ole isikuvabadusi ja inimõigusi," jätkas ta. "Nad lähevad sinna, kus need vabadused ja õigused on olemas."

Statistiliste näitajate järgi on meil Käsperiu sõnul elu väga turvaline, kuid inimeste turvatunne samas ei tundu nii hea olevat. "Ühest küljest me elame suurte muutuste ajal ja on meid ümbritsev maailm ei tundu turvaline," nentis ta. "Sellisel ajal tunnevad inimesed end paratamatult ebakindlalt."

Inimõiguste probleemide lahendamine ei ole tema sõnul sageli ühe institutsiooni taga kinni, vaid vajavad paljude inimeste koostööd. "Eesti kodakondsuspoliitika ei ole väga inimõiguste sõbralik. See on väga range ja piirav. Minu meelest ei ole selline kodakondsuspoliitika mõistlik," sõnas Käsper. "Paraku on see meie rahva enamiku soov ja meil tuleb sellise poliitikaga leppida."

Vaata ka intervjuud!


1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...